Kijiva: Krievija jaunā gada sākumā plāno plašu uzbrukumu

Par spīti Krievijas ievērojamajiem zaudējumiem kara laukā, Ukraina norāda, ka tiek plānota liela apjoma sauszemes ofensīva jaunā gada sākumā, raksta raidorganizācija BBC.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis brīdinājis, ka Kijivai un tās sabiedrotajiem jābūt uzmanīgiem un nav īstais brīdis kļūt pārlieku pašpārliecinātiem. Ofensīva varētu nākt no Donbasa puses, no dienvidiem vai pat tikt vērsta pret Kijivu, informēja armijas amatpersonas.

Tajā pašā laikā rietumvalstu analītiķi norāda, ka Krievijas spēja veikt sekmīgu sauszemes uzbrukumu strauji sarūk. Lielbritānijas bruņoto spēku vadītājs, sers Tonijs Radakins (Tony Radakin) šonedēļ sacīja, ka Maskavai kļūst arvien grūtāk karot un tā sāk saskarties ar munīcijas trūkumu.

Ukrainas aizsardzības ministrs Oleksijs Rezņikovs presei pavēstīja, ka uzkrātie pierādījumi liecina – Krievija, kurā cietusi virknē kauju, plāno jaunu sauszemes ofensīvu. Rezņikovs pieļāva, ka uzbrukums varētu notikt februārī, kad apmācību būs pabeiguši apmēram puse no oktobrī Krievijas armijā mobilizētajiem 300 000 karavīru: «Otrā mobilizācijas daļa, apmēram 150 000… Vajadzīgi vismaz trīs sagatavošanās mēneši. Tas nozīmē, ka viņi, visticamāk, sāks jaunu uzbrukumu vilni februārī. Tas ir viņu plāns.»

Rezņikovs norādīja, ka sagaida jaunu mobilizācijas vilni Krievijā un piebilda: «Kremlis cenšas atrast jaunus veidus, kā uzvarēt.»

Šobrīd nenotiek sarunas, lai beigtu karu, un abas puses arī nav vienojušās par pamieru Ziemassvētkos. Eksperti norāda, ka ziemā karadarbība varētu nonākt strupceļā, lai gan sīvas cīņas, īpaši Doneckas apgabalā, turpinās. Tur Krievijas spēki cenšas ieņemt Bahmutu.

Ukraina ir ievērojami uzlabojusi pretgaisa aizsardzības spējas, tomēr lūdz piešķirt nopietnāku aprīkojumu. 15.decembrī rietumvalstis lēma palielināt atbalstu ar papildus militāro finansējumu un militārajām apmācībām. Eiropas Savienība vienojusies nākamgad piešķirt 18 miljardus eiro lielu atbalstu Ukrainai, un Maskava saņems devīto sankciju vilni. ASV armija paziņojusi, ka paplašinās Ukrainas armijas apmācības Vācijā. No janvāra ik mēnesi tiks apmācīti 500 karavīri, papildus vairāk nekā 15 000 ukraiņu, kas kopš aprīļa jau ir izgājuši ASV un sabiedroto organizētās apmācības.

Lasiet arī: Tallina Ukrainai ziedos 20 autobusus

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas