Tallina Ukrainai ziedos 20 autobusus

Tallinas pašvaldība 14.decembrī pieņēmusi lēmumu ziedot Ukrainai, Žitomiras apgabalam, 20 ar dīzeļdegvielu darbināmus autobusus, raksta Igaunijas medijs ERR News.

Tallinas mērs Mihails Kelvarts (Mihhail Kõlvart) paziņojumā presei sacīja: «Tallina jau kopš kara sākuma atbalsta Ukrainas pašvaldības, un papildus iepriekš sniegtajam atbalstam mēs tagad ziedosim 20 labā stāvoklī uzturētus autobusus Žitormiras apgabalam.» Viņš piebilda, ka lielu daļu no Ukrainas pašvaldību sniegtajām funkcijām ietekmē karš, piemēram, sabiedrisko transportu, komunālos pakalpojumus un izglītības procesu. Tallina cenšas sniegt vajadzīgo palīdzību.

Pašvaldība ir devusi piekrišanu, lai Tallinas sabiedriskā transporta nodrošinātājs TLT ar Igaunijas Sarkanā krusta starpniecību varētu nodot 20 autobusus Žitomiras apgabala rīcībā.

Autobusu piegādes izmaksas segs TLT.

Igaunijas galvaspilsēta Ukrainai ir ziedojusi sešas ātrās palīdzības automašīnas, 50 portatīvos datorus lietošanai Žitomiras apgabala skolās. Tāpat Tallina piegādājusi kritiski svarīgu aprīkojumu ūdensapgādes uzņēmumam Čerņivcos un nosūtījusi humānās palīdzības kravas uz Kijivu un Ļvivu, lai atbalstītu Ukrainas Sarkano krustu.

Šis ziedojums seko uzreiz pēc 11 autobusiem, kurus, piepildītus ar akumulatoriem, ģeneratoriem un nepārtrauktas strāvas padeves iekārtām (UPS), Igaunija nosūtīja uz Ukrainu 9.decembrī. Kopumā no Igaunijas uz Ukrainu nogādāti vairāk nekā 50 autobusi.

Lasiet arī: Uzņēmēju fonds Ukrainas atbalstam novembrī sarūpējis teju pusmiljonu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas