Kijiva: Orbāns izmanto Ukrainu kā ķīlnieci

Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba paziņojis, ka Ungārija izmanto Ukrainu kā ķīlnieci, lai panāktu, ka Eiropas Savienība (ES) izmaksā iesaldētos līdzekļus, vēsta Politico.

12.decembrī ES panāca vienošanos ar Ungāriju, un Budapešta atcēla veto finansiālās palīdzības paketei kara plosītajai Ukrainai. Apmaiņā pret to, ES samazināja iesaldēto līdzekļu apjomu no 7,5 līdz 6,3 miljoniem eiro. Ungārija nav saņēmusi pilna apjoma maksājumus no ES budžeta līdzekļiem, jo pastāv bažas par augstu korupcijas risku valstī.

Kuleba sacīja: «Ungārija spēlē pati savu spēli. Tā ir saņēmusi Ukrainu par ķīlnieci cīņā par naudu, ko pēc tās domām Eiropas Komisija ir tai parādā.» Tomēr Ukrainas ārlietu ministrs uzsvēra, ka savs gaismas stars ir arī šajā situācijā, ko citādi varētu uztvert kā Ungārijas premjerministra Viktora Orbāna (Viktor Orban) uzvaru:

«Labās ziņas ir, ka Eiropas Komisija ir atradusi veidu, kā palīdzēt Ukrainai bez Ungārijas piekrišanas, un mēs zinām, ka ir risinājums arī kritiskos brīžos.»

Ukrainai gaida pirmo finansiālās palīdzības daļu jau janvārī, un Kuleba sacīja – jo ātrāk, jo labāk. Ministrs apliecināja, ka Ukraina patiesi novērtē jebkuru palīdzību, bet problēma vienmēr ir laiks, kas kara apstākļos nozīmē, ka viss bija vajadzīgs jau vakar.

Karš Ukrainā norit jau 11 mēnešus, un Kuleba pārskatīja Kijivas sasniegumus un runāja par mērķiem 2023.gadam. Viņš norādīja, ka 9.sankciju pakete pret Krieviju tika ļoti gaidīta, bet ar to vien ir par maz.

Tiekšanās uz 10.sankciju paketes apstiprināšanu, kas būs mērķēta uz Maskavas bruņojuma piegādes ķēdēm, būs viena no Kijivas prioritātēm 2023.gadā. Ministrs sacīja, ka ierobežojumiem un aizliegumiem ir jāskar Krievijas militāro rūpniecību, un piebilda, ka Krievija joprojām ražo ieročus par spīti jau esošajām sankcijām. «Mēs sagaidām, ka nākamā sankciju kārta tieši skars uzņēmumus, kas iesaistīti rezerves daļu piegādē raķešu ražošanai, un aizvērs apkārtceļus pasaules piegādes ķēdēs,» teica Kuleba.

Lasiet arī: Ungārija bloķē Eiropas Savienības finansiālo palīdzību Ukrainai

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas