Ķīna apstiprina – Covid-19 izraisīto nāvju skaits palielinājies

Pekina apstiprinājusi, ka kopš decembra sākuma, kad Ķīna sāka atteikties no stingrajiem ierobežojumiem, Covid-19 izraisījis gandrīz 60 tūkstošus nāvju, vēsta Politico.

Līdz šim Ķīnas varas iestādes ziņojušas par vien dažiem nāves gadījumiem nedēļā, kas bija saistīti ar koronavīrusu, un tas radīja šaubas veselības speciālistiem citviet pasaulē, jo pēc «nulles kovida» politikas atcelšanas lielākajā Āzijas valstī vīruss gandrīz netraucēti plosās jau vairāk nekā mēnesi. Pasaules veselības organizācija (PVO) apšaubījusi Ķīnas oficiālos datus, un informācija no dažādām vietām Ķīnā liecina, ka krematorijās veidojas garas rindas, un vēl garākas tās ir slimnīcās. Atsevišķos valsts reģionos inficēti 8090% no iedzīvotāju skaita.

Preses konferencē sestdien, 14.janvārī, Ķīnas valsts Medicīnas biroja vadītājs informēja, ka laikā no 8.decembra līdz 12.janvārim esot reģistrēti 59 938 Covid-19 izraisīti nāves gadījumi.

PVO aicinājusi Pekinu arī turpmāk dalīties ar informāciju un precīzākiem datiem. PVO paziņojumā sacīts: «Kopējā epidemioloģiskā aina atspoguļo strauju un iespaidīgu saslimšanas vilni, kāds novērots arī citās valstīs un atstāj iespaidu uz veselības sistēmu. Saslimšanu izraisa jau zināmie omikrona varianti, kas ir bīstamāki gados veciem pacientiem un personām ar ar citu pamatdiagnozi.»

Saskaņā ar Ķīnas amatpersonu sniegto informāciju, kopš decembra sākuma mirušo vidējais vecums bijis 80 gadi, un 90% no mirušajiem bija vecāki par 65 gadiem. Lielākā daļa nāves gadījumu saistīti ar citām pamatdiagnozēm.

Ķīna saņēmusi pamatīgu kritiku par caurspīdīguma trūkumu un nepilnīgiem datiem par Covid-19 vilni valstī. Decembrī Ķīna mainīja pieeju, kas par nāves iemeslu ļauj minēt Covid-19, un oficiāli par tādām uzskatīja tikai elpošanas apstāšanos, ko tieši izraisījis vīruss. PVO uzskata, ka šāds skatījums ir pārāk šaurs.

Lasiet arī: Latvija pievienojas ES rekomendācijām saistībā ar Covid–19 izplatību Ķīnā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas