KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret vienu valsts amatpersonu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 24. oktobrī rosinājis Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu pret vienu valsts amatpersonu – pašvaldības izpilddirektori – par iespējamu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, ar ko radīts būtisks kaitējums attiecīgajai pašvaldībai, informē KNAB.

KNAB kriminālprocesu uzsāka 2022.gada 12. augustā, pamatojoties uz aizdomām par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu – par iespējamu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā un par valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpšanu.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā iegūtie pierādījumi liecina, ka valsts amatpersona, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā, nelikumīgi panāca citu personu materiālā stāvokļa uzlabošanu.

Valsts amatpersona parakstīja tādus dokumentus, uz kuru pamata diviem pašvaldības darbiniekiem tika aprēķināta un izmaksāta nelikumīga kompensācija par darba tiesisko attiecību izbeigšanu.

Šī kompensācija pārsniedza pieļaujamo apmēru par gandrīz 12 tūkstošiem eiro.

Valsts amatpersonas iespējamās noziedzīgās darbības rezultātā pašvaldībai nodarīts kopumā 11 777,71 eiro kaitējums.

KNAB, nosūtot krimināllietas materiālus Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai, noslēdzis attiecīgo pirmstiesas izmeklēšanu. Pašlaik prokuratūrai kā procesa virzītājam jālemj par krimināllietas turpmāko virzību.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas