KNAB rosinājis uzsākt kriminālvajāšanu pret trim bijušajām VID amatpersonām

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosināja Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu pret divām bijušajām Valsts ieņēmumu dienesta (VID) amatpersonām par kukuļa pieprasīšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, informē KNAB pārstāvji. 

Tāpat KNAB rosinājis uzsākt kriminālvajāšanu pret  vēl vienu bijušo valsts amatpersonu par iepriekšminētā noziedzīgā nodarījuma atbalstīšanu un dienesta viltojumu. 

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā KNAB secinājis, ka bijušās valsts amatpersonas, darbojoties grupā pēc iepriekšējās vienošanās, nepamatoti uzsāka kriminālprocesu pret uzņēmumu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā. Šo personu grupa pēc kriminālprocesa uzsākšanas vairākkārt sazinājās ar uzņēmēju un pieprasīja kukuli 100 tūkstošu eiro apmērā.

KNAB priekšnieka vietniece izmeklēšanas darbību jautājumos Ineta Cīrule norāda, ka pirmstiesas laikā iegūtie pierādījumi, ka noziegums bija «atstrādāta un labi pārdomāta shēma, kā no uzņēmēja pierasīt kukuli»

«Ja uzņēmējam tiek pieprasīti nepamatoti maksājumi, izteikti divdomīgi piedāvājumi – tie ir signāli, ka uzņēmējam būtu nekavējoties jāvēršas KNAB. Tā nav tiesiska amatpersonas rīcība, tā ir korupcija!» pauž Cīrule.

Kriminālprocesu KNAB uzsāka aizvadītā gada jūlija sākumā. Izmeklēšana notika par noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu par ko atbildība paredzēta  Krimināllikuma 320. panta trešajā daļā.

Šīs nedēļas sākumā KNAB nosūtīja kriminālietas materiālu  Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai, noslēdzot attiecīgo pirmstiesas izmeklēšanu.

Pašlaik prokuratūrai kā procesa virzītājai jālemj par krimināllietas turpmāko virzību.

Lasiet arī: Saskaņā ar NBS pārtikas iepirkuma līgumu uzņēmumam Zītari LZ pārskaitīti gandrīz 195 000 eiro

 

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas