Sestdien, 1.oktobrī, 14.Saeimas vēlēšanu dienā, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kopumā saņēma gandrīz 80 iedzīvotāju signālus par iespējamiem aģitācijas pārkāpumiem. Izvērtējot saņemtās informācijas saturu, KNAB lems par 11 administratīvo pārkāpumu procesu uzsākšanu.
KNAB priekšnieks Jēkabs Straume: «KNAB, kas ir viens no priekšvēlēšanu aģitācijas uzraugiem, šodien aizvadītajās 14.Saeimas vēlēšanas vērtē kā mierīgas. Salīdzinājumā ar iepriekšējām Saeimas vēlēšanām ievērojami palielinājusies iedzīvotāju ziņošanas aktivitāte sociālajos tīklos, vēršot iestādes uzmanību uz iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem. Liels paldies iedzīvotājiem, kas nepalika vienaldzīgi un iesaistījās vēlēšanu uzraudzībā, ziņojot KNAB un citām kompetentajām iestādēm.»
14.Saeimas vēlēšanu dienā KNAB kopumā saņēma informāciju par iespējamiem aģitācijas aizlieguma pārkāpumiem no gandrīz 80 iedzīvotājiem, un visbiežāk iedzīvotāji ziņoja par deputātu kandidātu bezmaksas komunikāciju sociālajos tīklos, kā arī reklāmām pilsētvidē. KNAB vērš uzmanību, ka Priekšvēlēšanu aģitācijas likums vēlēšanu dienā aizliedz par maksu popularizēt ierakstus, taču neierobežo iespējas partijām, deputātu kandidātiem un ar partijām nesaistītām personām sociālajos tīklos un citviet internetā publicēt bezmaksas saturu.
Lasiet arī: 14.Saeimas vēlēšanās kopumā nobalsojuši 54,21% balsstiesīgo iedzīvotāju
Pēc sākotnējās iepazīšanās ar informāciju, kas šodien saņemta iestādei adresētajos ziņojumos, KNAB 11 gadījumos pirmšķietami saskata administratīvo pārkāpumu pazīmes, un iestāde lems par administratīvo pārkāpumu procesu uzsākšanu. Iespējamie pārkāpumi saistīti ar apmaksātu aģitāciju sociālajos tīklos un aģitāciju pilsētvidē, kā arī apmaksātu, īsziņas formātā izplatītu aicinājumu vēlēt par konkrētu sarakstu. Savukārt pārējos gadījumos KNAB nav guvis apstiprinājumu prettiesiskām darbībām.
Kopumā sestdien, 1.oktobrī, Saeimas vēlēšanās nobalsojuši 836 154 cilvēki jeb 54,21% balsstiesīgo iedzīvotāju, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotie dati.
Kurzemē nobalsojuši 47,62% vēlētāju, Latgalē – 47,56%, Zemgalē – 49,48%, bet Vidzemē – 45,46%. Rīgā aktivitāte bija salīdzinoši mazāka nekā citos apgabalos – 30,41%.