Kompromisa gars turpmākai sadarbībai RD “vēl nav dzimis”, atzīst Ķirsis

Pēc otrdien, 11.jūlijā, notikušās Rīgas domes (RD) frakciju Par/Progesīvie (PP) un Jaunā Vienotība (JV) tikšanās pilsētas galvas pienākumu izpildītājs Vilnis Ķirsis (JV) pauda, ka politiskā līmenī kompromisa gars par turpmāko sadarbību RD vēl nav dzimis.

Tikšanās laikā pārrunāts tas, kā tiks organizēts darbs pārejas periodā, jo PP politiķi vada vairākas komitejas – Sociālo jautājumu, Mājokļu un vides, kā arī Izglītības, kultūras un sporta komiteju. Ņemot vērā, ka PP nav pārstāvniecības domes priekšsēdētāja vietnieka līmenī, kā arī lai izslēgtu “kluso telefonu” darbību, panākta vienošanās par to, ka jautājumus izskatīs koordinācijas sanāksmēs. Šonedēļ tāda plānota ceturtdien, 13.jūlijā.

Ķirsis apliecināja, ka par politisko vienošanos sarunas šodien bijušas, taču kompromisa gars par turpmāko sadarbību RD vēl nav dzimis. “Turpināsim runāt, un cerams, ka izdosies panākt arī vienošanos,” cer domes priekšsēdētāja pienākumu pildītājs.

Viņš informēja, ka

PP vēlējās turpināt divpusējas politiskās sarunas ar JV politiķiem.

Taču JV iebildusi, ka tās nebūs produktīvas, ja sarunās nepiedalīsies domes iepriekšējās koalīcijas partijas, kā arī grupas Kods Rīgai un Nacionālā apvienības/Latvijas Reģionu apvienības (NA/LRA) deputāti. “Trīs domes frakcijas, kuras vienojās par koordinētu darbu, konsultēsies savā starpā šonedēļ, savukārt PP vēlējās šonedēļ nogaidīt. Plānots, ka nākamās sarunas sāksies otrdien, 18.jūlijā, plksten 11 – kad iepriekš notika Sadarbības padomes sēdes –, lai runātu četratā,” sacīja Ķirsis.

Kā vēstīts iepriekš, PP frakcija nav ieinteresēta ārkārtas vēlēšanās un uzskata, ka partijām ir jāturpina sarunas, lai vienotos par turpmāko sadarbību. Pēc PP paustā, primārais jautājums šajās sarunās esot “atgriešanās pie labas pārvaldības un saimnieciski atbildīgiem lēmumiem”. Kad panākšot vienprātību šajā jautājumā, varēšot runāt arī par amatu sadali.

“Vēlētāji ir uzticējuši mums veidot Rīgu par atklātu, eiropeisku un sakārtotu pilsētu. Politiskajās sarunās frakcijas deputāti vienmēr patur prātā šo uzdevumu. Mūsuprāt, pārmaiņas Rīgā ir iespējamas, ja tās balstās uz koleģiālu, atklātu un caurspīdīgu politiku,” izteicies PP frakcijas priekšsēdētājs Mārtiņš Kossovičs (PRO).

Arī pārējo kādreizējās koalīcijas frakciju pārstāvji no JV, Kods Rīgai un NA/LRA jau līdz šim pauda, ka neviena politiskā spēka interesēs nav ārkārtas vēlēšanas, līdz ar to notiks sarunas, lai vienotos par turpmāko sadarbību.

Kā ziņots, pēc konflikta par Satiksmes departamenta darba izvērtēšanu ir sašķēlusies RD valdošā koalīcija, kā rezultātā līdzšinējais pilsētas galva Mārtiņš Staķis (PP) paziņoja par atkāpšanos no amata. Par pašvaldības vadītāja pienākumu izpildītāju ir kļuvis Ķirsis. Koalīcijas sairšanu izraisīja domstarpības starp Progresīvajiem un JV, kuras vēlāk pavadīja virkne savstarpēju apvainojumu.

Lasiet arī: Kods Rīgai: Ciniski, ka Progresīvie ar Staķi priekšgalā sevi pozicionē kā visu laiku godīgākie politiķi

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas