Konceptuāli atbalstītas stingrākas prasības mājdzīvnieku labturībai un pārdošanai

Saeima konceptuāli atbalstīja likuma grozījumus, kas paredz uzlabot dzīvnieku labturības līmeni to turēšanā, pavairošanā un atsavināšanā, informē Saeimas Preses dienestā. 

Pašlaik likumā nav ietverts regulējums attiecībā uz sludinājumiem par suņu, kaķu vai mājas (istabas) sesku atsavināšanu, proti, pārdošanu.

Likumprojekta autori Zemkopības ministrijā (ZM) norāda, ka 

grozījumi uzlabos mājas jeb istabas dzīvnieku aizsardzību, novērsīs nekontrolētu dzīvnieku pavairošanu un atsavināšanu, kā arī samazinās klaiņojošo un patversmēs nonākušo dzīvnieku skaitu.

Iecerētie grozījumi paredz, ka dzīvnieku īpašniekiem vai turētājiem, kas sludinājumus par dzīvnieku pārdošanu izvietos internetā, būs jānorāda regulējumā noteiktā informācija par dzīvnieku, tostarp mikroshēmas numurs un šķirnes dzīvniekam – šķirni apliecinoša dokumenta izdevējs.

Tāpat plāno noteikt pienākumu mājdzīvnieka īpašniekam, kurš mērķtiecīgi pavairo sev piederošu suni, kaķi vai mājas (istabas) sesku un atsavina to pēcnācējus, iziet apmācību mājdzīvnieku labturības jomā.

Arī specializētās tirdzniecības vietas īpašniekam būs jānodrošina, ka vismaz viens darbinieks ir apmācīts mājdzīvnieku labturības jomā.

Izņēmums būs personas, kas ieguvušas augstāko izglītību veterinārmedicīnā un studijās apguvušas padziļinātas zināšanas mājdzīvnieku labturības un aizsardzības jomā vai noteikumos noteiktajam saturam un apjomam pielīdzināmas zināšanas.

“Būtiskākais ir sabiedrības attieksmes un domāšanas maiņa pret dzīvniekiem – katram dzīvnieka īpašniekam ir jāapzinās sava atbildība gan pret dzīvnieku, par kuru viņš apņemas rūpēties, gan pret sabiedrību, kurā viņam dzīvnieks jāsocializē,” iepriekš pauda par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētāja Linda Matisone.

Plānotie grozījumi arī paredz uzlabot administratīvā pārkāpuma lietu izskatīšanu, nosakot pašvaldību funkcijas mājdzīvnieku labturības prasību uzraudzībā un kontrolē, tostarp pienākumu savā administratīvajā teritorijā veikt pārbaudes mājdzīvnieku turēšanas vietās.

Tāpat iecerēts paplašināt Valsts policijas (VP) kompetenci operatīvai rīcībai mājdzīvnieku pārvadāšanas, labturības prasību pārkāpumu gadījumos.

Lai grozījumi stātos spēkā, tas Saeimai jāatbalsta vēl divos lasījumos.

Lasiet arī: RD deputāte par hokeja čempionātu: Kāda jēga no uzvarām, ja Krievija nepiedalās

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas