Konsevatīvajiem jauns priekšsēdētājs un valde, savukārt Muižniece paziņo par aiziešanu no partijas

Partijas Konservatīvie ārkārtas Padomes sēdē 12.novembrī tika ievēlēta jauna partijas vadība, un par valdes priekšsēdētāju tika ievēlēts labklājības ministrs Gatis Eglītis, savukārt daļa politiķu paziņojuši par aiziešanu no 14.Saeimā neiekļuvušā politiskā spēka.

Kā BNN iepriekš ziņoja, pēc neveiksmīgā starta 14.Saeimas vēlēšanās Konservatīvo valde «uzņēmās atbildību par vēlēšanu rezultātiem un paziņoja par atkāpšanos», kā arī šī brīža tieslietu ministrs un partijas dibinātājs Jānis Bordāns (K) informēja sabiedrību, ka pats vairs nekandidēs uz valdes priekšsēdētāja amatu, dodot iespēju atbildību uzņemties jauniem Konservatīvo līderiem.

Kā informē partija, par Konservatīvo valdes priekšsēdētāju ir ievēlēts līdzšinējais labklājības ministrs Gatis Eglītis, savukārt partijas valdē ir ievēlēti arī Ventspils novada domes deputāts Bruno Jurševics, Rēzeknes novada domes deputāts Guntis Rasims, ekonomists Jānis Svemps, uzņēmējs Mārtiņš Štāls un Gulbenes novada domes priekšsēdētāja vietniece Guna Švika, Ķekavas novada domes deputāts Andris Vītols.

Savukārt par aiziešanu no politiskā spēka ir paziņojusi bijusī partijas valdes locekle un šī brīža izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece.

Tāpat veiksmi nākotnē Konservatīvajiem vēl Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Sandis Riekstiņš, savā Twitter kontā rakstot «Lai Konservatīvajiem veicās, bet visticamāk, ka bez manis», tādējādi norādot, ka, visdrīzāk, viņš starp partijas biedriem vairs nebūs redzams.

Kā BNN iepriekš ziņoja, partija Konservatīvie 14.Saeimas vēlēšanās nesaņēma pietiekami lielu sabiedrības atbalstu, iegūstot vien 3,09% jeb 28 270 balsstiesīgo atbalstu, tādējādi nepārvarot piecu procentu barjeru. Savukārt 13.Saeimā Konservatīvie startēja kā Jaunā konservatīvā partija un ieguva 13,59% jeb 114 694 balsis.

Lasiet arī: Atkāpusies Konservatīvo valde un priekšsēdētājs

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas