Konstatē virkni pārkāpumu. PVD veicis augu un dārzeņu pārbaudi tirdzniecības uzņēmumos

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), veicot pastiprinātu svaigu dārzeņu, augļu un ogu kontroli, mēneša laikā pārbaudījis vairāk nekā 390 pārtikas tirdzniecības uzņēmumus, ziņo PVD pārstāvji.

40% gadījumu veiktajās pārbaudēs konstatēti pārkāpumi, kas galvenokārt saistīti ar patērētāju maldināšanu par produktu izcelsmes valsti, kā arī produktu kvalitāti, skaidro dienestā.

Pārbaudēs pastiprināta uzmanība pievērsta svaigu dārzeņu, augļu un ogu izsekojamībai, tostarp informācijai pavaddokumentos un marķējumā, izcelsmes valsts norādei un citai patērētājiem sniegtajai informācijai, kā arī svaigu dārzeņu, augļu un ogu kvalitātei un uzglabāšanas apstākļiem.

PVD pārstāvji atzīmē, ka veiktajās pārbaudēs 15% gadījumu konstatēts, ka patērētājiem netiek sniegta informācija par preču izcelsmi vai arī tā ir maldinoša,

10% gadījumu konstatēts, ka patērētājiem norādītā izcelsmes valsts atšķiras no pavaddokumentos norādītās, bet 8% gadījumu izcelsmes valsts nebija norādīta preču pavaddokumentos.

Tāpat 15% gadījumu konstatēta nekvalitatīvu jeb bojātu un šķirai neatbilstošu augļu un dārzeņu tirdzniecība, 4% gadījumu fasētiem augļiem un dārzeņiem konstatēts neatbilstošs marķējums, bet 3% gadījumu konstatēti higiēnas prasību pārkāpumi.

Biežāk pārkāpumi saistībā ar izcelsmes valsts norādīšanu konstatēti pārtikas veikalos, retāk – tirgos un ielu tirdzniecības vietās.

Par konstatētajiem pārkāpumiem vienā gadījumā sastādīts akts par pārtikas produktu izplatīšanas apturēšanu desmit kilogramiem loku, 19 gadījumos sastādīti akti par pārtikas produktu izņemšanu no apgrozības – 300 kilogramiem bojātu augļu un dārzeņu, kā arī deviņos gadījumos par konstatētajiem pārkāpumiem uzņēmumiem piemēroti naudas sodi.

PVD turpinās svaigu augļu, dārzeņu un ogu pastiprinātu uzraudzību.

Lasiet arī: Labos Rīgā izvietotos plakātus ar neprecīzajām himnas notīm; zināms, kurš maksās par kļūdu

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas