Labos Rīgā izvietotos plakātus ar neprecīzajām himnas notīm; zināms, kurš maksās par kļūdu

Izmaksas par Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai, 4.maijam, veltīto plakātu ar neprecīzām Latvijas himnas notīm nomaiņu segs izstrādātājs, pauda Rīgas domes (RD) Ārējās komunikācijas nodaļā.

RD pārstāvji informēja, ka konceptuālo un vizuālo risinājumu izstrādāja Jānis Klaučs par kopējo līgumsummu 6 250 eiro. Projekta īstenošanas ietvaros izstrādātājam bijis jāsaskaņo notis ar dziesmu autoriem vai viņu kontaktpersonām un AKKA/LAA.

“Izmaksas par pārlīmētajām afišām sedz Jānis Klaučs,” norāda RD pārstāvji.

Rīgas pašvaldība atvainojas par kļūdaino informāciju pilsētvides afišās, vienlaikus norādot, ka plakātu izlīmēšana slikto laika apstākļu dēļ šobrīd nav iespējama.

LETA jau vēstīja, ka pēc mūzikas profesionāļu neizpratnes par Latvijas himnas nošu neprecīzu attēlojumu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai, 4.maijam, veltītajos plakātos Rīgas dome nolēmusi tos pārstrādāt.

Portāls “Tvnet” apkopojis informāciju no interneta sociālajiem tīkliem par mūzikas pazinēju reakciju uz to, ka Latvijas himnas notis plakātā uzrakstītas neprecīzi. Piemēram, mecosoprāns Kristīne Freimane ierakstā “Facebook” pie mūzikas draugiem vērsusies ar jautājumu par himnas nošu attēlojuma atbilstību plakātā uz afišas staba. Komentāros mūzikas pazinēji joko par to, ar kādu mērķi varētu būt tapis neprecīzais nošu raksts.

Reaģējuši arī citi mūzikas jomas eksperti, piemēram, Sanita Sējāne uzteikusi savu vīru Andri Sējānu, kurš plakātā izlabojis neprecizitātes, jo “vienaldzīgi nespēja paiet garām tik nepiedodami rupjām nošu pieraksta kļūdām”.

Kā aģentūru LETA informēja domē, Rīgas pašvaldība atvainojas par kļūdaino informāciju pilsētvides plakātos un sola to nekavējoties izlabot. Galvaspilsētas domē skaidro, ka neuzmanības dēļ tā ir akceptējusi nepārbaudītu vizuālo risinājumu, ko arī izvietojusi pilsētvidē.

Izvietotie plakāti tiks nomainīti, tāpēc patlaban tiek drukātas afišas, kurās kļūdas ir novērstas, skaidro vietvaras pārstāvji.

Pilsētvides plakātos šogad būs redzami to dziesmu fragmenti no, kuras Trešās Atmodas laikā tauta dziedāja mītiņos un manifestācijās, aizstāvot savas tiesības uz brīvu un neatkarīgu valsti – Imanta Kalniņa “Dziesma, ar ko Tu sāksies?”, Jura Kulakova “Zaļā dziesma” un Mārtiņa Brauna “Saule, Pērkons, Daugava”, kā arī Latvijas Valsts himna “Dievs, svētī Latviju!”.

Lasiet arī: Latvijas ekonomika atpaliek no pārējām Baltijas valstīm. Kāpēc tā?

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas