Kopš 19.septembra Latvijas robežu šķērsojuši vairāk nekā 4 200 Krievijas pilsoņu

Kopš 19.septembra, kad spēkā stājušies ar valdības lēmumu noteiktie ierobežojumi nebūtiskai ceļošanai, Krievijas valstspiederīgo plūsma samazinājusies par 22%, informē Valsts robežsardze.

Aizvadītajā diennaktī ārējo robežu šķērsojuši 258 Krievijas valsts piederīgie, kas ir vidēji piecas reizes mazāk nekā kaimiņvalstīs – Igaunijā tie ir 1 245 Krievijas pilsoņi, bet Lietuvā – 1336.

Kopumā kopš 19.septembra Krievijas–Latvijas un Baltkrievijas–Latvijas valsts robežu ir šķērsojuši 4 230 Krievijas valsts piederīgie.

Kā uzsver Valsts robežsardze, robežu škērsojuši tikai tie, kas atbilst valdības lēmumā noteiktajām izņēmuma kategorijām.

Tikai 15% no 4 230 ieceļojušajiem, to darīja uz Latvijā izsniegtu C vai D kategorijas vīzu pamata, vēl 40% ir Latvijas uzturēšanās atļauju turētāji, starp tiem Latvijas valsts piederīgo ģimenes locekļi, studenti, nodarbinātie, personas, kuru ieceļoša saistīta ar darba vajadzībās vai arī kādiem humāniem apsvērumiem.

Teju puse ārējo robežu šķērsojušo Krievijas pilsoņu izmanto citu valstu izsniegtās vīzas vai uzturēšanās atļaujas, kas nozīmē, ka Latvija nav šo personu galamērķa valsts, bet gan tiek izmantota tranzītam, lai dotos uz citām Eiropas Savienības valstīm.

Kā norāda Valsts robežsardze, tā šobrīd veic pastiprinātu ārzemnieku imigrācijas kontroli visā personu uzturēšanās laikā Latvijas Republikā un stingri uzrauga, lai Latvijā ieceļojušie ārzemnieki ievērotu uzturēšanās nosacījumus un rūpīgi kontrolē, lai netiktu pārkāpti vīzās noteiktie uzturēšanās termiņi un ārzemnieki noteiktajos termiņos izceļotu no Latvijas.

Kopš 19.septembra 149 Krievijas Federācijas pilsoņiem ieceļošana Latvijā tika liegta.

Ārzemniekiem ieceļošana atteikta gan balstoties uz Ministru kabineta lēmumā noteikto, gan arī uz citiem apstākļiem.

Uz «zaļās» robežas ar Krieviju nav konstatēti gadījumi, kad personas mēģinātu to šķērsot nelikumīgi, lai ieceļotu Latvijā.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas