Kopš kara sākuma ieceļošana Latvijā pēc VDD rekomendācijām liegta 209 personām

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā atbilstoši Valsts drošības dienesta (VDD) rekomendācijām uzturēšanās Latvijā ir liegta 209 riska personām, informē dienests.

VDD pastiprinātu uzmanību pievērš ne tikai Krievijas valstspiederīgajiem, bet arī tās tuvākās sabiedrotās Baltkrievijas pilsoņiem un citiem ārvalstniekiem, kas ir saistīti ar Krieviju.

Identificējot riska personas, VDD sadarbībā ar citām institūcijām īsteno dažādus pasākumus potenciālā apdraudējuma novēršanai – iekļauj personas tā dēvētajā melnajā sarakstā jeb ārvalstnieku sarakstā, kuriem ieceļošana Latvijā ir aizliegta, aizliedz ieceļot Latvijā, apturot personas uz valsts austrumu robežas, atsaka vai anulē vīzas un uzturēšanās atļaujas, kā arī veic preventīvas pārrunas.

Kopš Krievijas uzsāktās pilna apmēra karadarbības Ukrainā šī gada 24.februārī pēc VDD rosinājuma iekšlietu ministrs tā dēvētajā melnajā sarakstā ir iekļāvis 106 ārvalstniekus.

No tiem 48 ir Krievijas pilsoņi, 11 – Baltkrievijas pilsoņi, savukārt pārējie 47 – citu valstu pilsoņi.

VDD rīcībā esošā informācija liecināja par šo personu iespējamu iesaisti izlūkinformācijas ieguvē vai atbalsta sniegšanu Krievijas ārpolitikas interešu sasniegšanai. 

Starp melnajā sarakstā iekļautajiem ārvalstniekiem ir arī personas, kuras paudušas atbalstu Krievijas izvērstajam agresīvajam karam pret Ukrainu. 

Gadījumos, kad personas sarakstā iekļaušanas brīdī uzturējās Latvijā, Valsts robežsardze tās piespiedu kārtā izraidījusi no valsts.

Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju, VDD sadarbībā ar Valsts robežsardzi turpina veikt pastiprinātu Latvijā ieceļojošo ārvalstnieku kontroli uz valsts austrumu robežas. Līdz šim, pamatojoties uz VDD konstatētiem riskiem Latvijas nacionālajai drošībai, austrumu robežas šķērsošanas punktos ieceļošana Latvijā liegta kopumā 103 personām.

No tiem 68 bija Krievijas pilsoņi, 16 – Baltkrievijas pilsoņi, bet pārējie 19 – citu valstu pilsoņi, kuri atbalsta Krievijas agresiju pret Ukrainu vai īstenojuši Krievijas interesēm atbilstošas aktivitātes.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas