Kosovā šauts Latvijas miera uzturētāju virzienā; cietušo nav

Aizsardzības ministrija informē, ka Kosovas policija ir sākusi izmeklēšanu pēc tam, kad svētdien, 25.decembrī, veicot iekšzemes patruļu, miera uzturēšanas operācijas Kosovā Latvijas kontingenta karavīru virzienā tika raidīti šāvieni.

Incidentā cietušo nav. Atgriežoties bāzē tika konstatēts, ka arī nevienam no abiem patruļas automobiļiem bojājumu nav, pieļaujot, ka šāvieni raidīti, lai liegtu patruļai turpināt plānoto ceļu. Izmeklēšanā kopā ar Kosovas policiju iesaistīsies arī miera uzturēšanas operācijas kontingenta Militārās policijas vienība.

Latvija šajā operācijā piedalās ar vieglo kājnieku rotu, kas ir integrēta ASV vadītajā daudznacionālajā bataljonā.

Tā veic patrulēšanu, savu spēku aizsardzību, kaujas spēju uzturēšanu, kā arī ātrās reaģēšanas spēku uzdevumu izpildi. (Rotas skaitliskais sastāvs, kas te nav minēts, tāpat kā tās izvietojuma reģions, parasti sākas no 75 cilvēkiem – BNN.)

Nacionālie bruņotie spēki, saskaņā ar Saeimas pilnvarojumu 2020.gada 3.septembrī, piedalās NATO vadītajā operācijā Kosovā līdz 2023.gada 31.decembrim. Tāpat Latvija piedalījās šajā operācijā arī no 2000.gada februāra līdz 2009.gada augustam ar dažāda lieluma vienībām un specialitātēm.

Lasiet arī: Kosova lūdz NATO pārvietot aizturēto serbu policistu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas