KP par iespējamu dalību ceļu būves kartelī piemērojusi sodu trim uzņēmumiem

Konkurences padome (KP) par iespējamu dalību ceļu būves kartelī sodīja trīs uzņēmumus – AS A.C.B, AS Ceļu pārvalde, kurai šobrīd tiesa ir ierosinājusi tiesiskās aizsardzības procesa lietu, un likvidācijas procesā esošo SIA Strabag –, trešdien, 14.jūnijā, preses konferencē sacīja KP priekšsēdētājs Juris Gaiķis.

KP ceļu būves karteļa lietā uzņēmumiem kopumā piemērojusi  4 451 649,77 eiro sodu. Tā, pamatojoties uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sniegto informāciju un izpētes laikā papildu gūtajiem pierādījumiem, konstatējusi Konkurences likumā un līgumā par Eiropas Savienības darbību noteikto aizliegumu pārkāpumu ceļu būves uzņēmumu darbībās.

KP aizliegto vienošanos konstatēja VSIA Latvijas valsts ceļi iepirkumos. 

A.C.B piemērots sods 2 920 157,18 eiro apmērā, Ceļu pārvaldei – 1 026 958,61 eiro apmērā, bet Strabag – 504 533,98 eiro apmērā. Papildus tam ar A.C.B un Strabag KP panākusi izlīgumu par tiesiskā strīda izbeigšanu lietā, uzņēmumiem piekrītot konstatētajiem faktiem un apņemoties nepārsūdzēt KP gala lēmumu.

Izlīgums paredz soda samazinājumu par 10%. 

KP vērš uzmanību, ka lietas dalībnieku kopējā tirgus daļa ceļu un maģistrāļu būvniecības tirgū laika posmā no 2016.gada līdz 2018.gadam bija apmēram trešdaļa, kas ir būtisks apmērs. Padome identificēja septiņus iepirkumus, par kuriem notika aizliegtā vienošanās, ar kopējo līgumsummu 24 762 272,11 eiro. 

Četri iepirkumi bija saistīti ar valsts galveno autoceļu rekonstrukciju, segumu atjaunošanu, pārbūvi vai segas pārbūvi, divi iepirkumi saistīti ar valsts reģionālo autoceļu pārbūvi vai segas pārbūvi, bet viens iepirkums saistīts ar vietējā autoceļa seguma atjaunošanu.

Minētie iepirkumi aptvēra ceļu būvdarbus Rīgas, Cēsu, Ogres, Tukuma, Jaunjelgavas un citu apdzīvoto vietu tuvumā. Mazākā projekta līgumsumma bija nedaudz virs viena miljona eiro, bet lielākā – virs astoņiem miljoniem eiro. Turklāt 43% no visiem iepirkumiem bija saistīti ar Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu. 

Lasiet arī: KP ceļu būves karteļa lietā piemērojusi sodu kopumā vairāk nekā 4,4 miljonu eiro apmērā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas