Krāpnieki steidz izmantot pāvesta nāvi

Interneta krāpnieki izmanto pāvesta Franciska nāvi, lai nozagtu datus un apkrāptu cilvēkus internetā, liecina kiberdrošības uzņēmuma “Check Point” pētījums, par kuru trešdien, 23.aprīlī, vēsta portāls “Politico”. 

Kiberdrošības uzņēmums norādīja, ka tas ir identificējis ierakstus sociālajos plašsaziņas līdzekļos, tostarp “Instagram” un “TikTok”, kuros mēģināts maldināt lietotājus, lai tie noklikšķinātu uz ierakstos esošajām saitēm.

Viens no piemēriem bija viltus ziņa ar saiti, kas aizveda uz fiktīvu “Google” lapu. Šī lapa mēģināja ar dāvanu karšu krāpniecību piespiest cilvēkus maksāt naudu vai dalīties ar konfidenciālu informāciju.

Citā ierakstā vietnē “TikTok” bija teikts, ka pāvesta nāve ir viltus ziņa, mēģinot panākt, lai cilvēki ar to dalītos. Dažos citos ziņojumos bija redzami mākslīgā intelekta radīti pāvesta attēli.

Šāda veida kampaņas bieži parādās ap nozīmīgiem ziņu notikumiem, kad hakeri, izraisot ziņkārību un emocionālas reakcijas, mēģina pievilināt neuzmanīgus lietotājus krāpnieciskām vietnēm.

“Kibernoziedznieki labprāt izmanto haosu un ziņkārību,” teica Rafa Lopezs (Rafa Lopez), “Check Point” drošības inženieris. “Ikreiz, kad notiek kāds nozīmīgs ziņu notikums, mēs novērojam strauju krāpšanas gadījumu skaita pieaugumu, kuru mērķis ir ļaunprātīgi izmantot sabiedrības interesi.”

Pētnieki to ir nosaukuši par “kiberapdraudējumu oportūnismu”, un šī parādība īpaši saasinājās Covid-19 pandēmijas laikā, kad “Google” katru dienu identificēja 18 miljonus ļaunprātīgas programmatūras un personas datu izmānīšanas (pikšķerēšanas) ziņojumus pakalpojumā “Gmail”, kas bija saistīti ar pandēmiju.

Tikmēr tūkstošiem cilvēku trešdien ieradās Svētā Pētera bazilikā, lai pēdējo reizi godinātu pāvestu Francisku pirms sestdien gaidāmajām bērēm.

Lasiet arī: Pāvests Francisks devies mūžībā: kas notiek pēc pāvesta nāves un kuri ir potenciālie pāvesta pēcteči?

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas