Krauze: ZZS atbalsts Levita kandidatūrai ir “absolūti izslēgts”

Kategoriski izslēgts, ka Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) varētu atbalstīt Egila Levita kandidatūru Valsts prezidenta vēlēšanās, norāda ZZS valdes priekšsēdētājs, Saeimas sekretārs un deputāts Armands Krauze.

Krauze uzsvēra, ka ZZS atbalsts Levita ievēlēšanai ir “kategoriski (..), absolūti viennozīmīgi izslēgts”.

Krauze jau iepriekš medijiem norādīja uz pašreizējā Valsts prezidenta Levita zemo reitingu sabiedrībā, tāpat Levits savā darbībā neesot neitrāls, jo šķirojot politiskos spēkus, par kuriem balsojuši vēlētāji, “labajos un sliktajos”.

Tas ir Valsts prezidenta necienīgi, akcentēja opozīcijas politiķis. 

Kā ziņots, Levits pēc pēdējām Saeimas vēlēšanām izteicās, ka Saeimā tikušas ievēlētas četras partijas, kas pieder pie demokrātiskā spektra, neiekļaujot pie šiem spēkiem ZZS, kas pēc tam veltīja kritiku prezidentam.

Krauze arī saskata “centienus pārrakstīt vēsturi”, Levitam Kārli Ulmani vairs nedēvējot par bijušo Valsts prezidentu, bet par bijušo Valsts prezidenta amata pienākumu izpildītāju.

Politiķis arī uzskata, ka Levitam “nav izredžu” Saeimā iegūt pārvēlēšanai nepieciešamo 51 balss atbalstu. Krauze arī atkārtoti vērsa uzmanību, ka ir “dzirdējis”, ka vairāki Nacionālās apvienības un Jaunās vienotības deputāti īsti neatbalstot Levitu, taču varētu būt “spiesti balsot” “par”, lai izvairītos no soda par frakcijas disciplīnas pārkāpšanu.

Krauze piebilda, ka Levits vēl nav paziņojis, vai piekrīt kandidēt.

ZZS varētu paust atbalstu kādam citam pretendentam, reizē partiju apvienība sākumā vēlas redzēt visus pieteiktos kandidātus, skaidroja ZZS vadītājs.

Atbildot uz jautājumu par iespēju Saeimā atrast “kompromisa” kandidātu, Krauze norādīja, ka kompromiss primāri jāmeklē koalīcijas partijām, kuras pašlaik nav vienotas.

Kā ziņots, Nacionālā apvienība nolēmusi pašreizējo Valsts prezidentu Levitu izvirzīt atkārtotai ievēlēšanai šajā amatā. Levitam atbalstu sola arī Jaunā vienotība.

Līdz šim ambīcijas kandidēt uz Valsts prezidenta amatu ir pieteicis arī uzņēmējs, Apvienotā saraksta (AS) dibinātājs Uldis Pīlēns. Bez AS viņam atbalstu ir paudusi virkne opozīcijas politiķu, tomēr stabils balsu vairākums vēlēšanās Pīlēnam nav drošs.

Valsts prezidenta vēlēšanas Saeimā notiks maija pēdējā dienā.

Lasiet arī: Kariņš: Koalīcijai ir jābūt vienotai Valsts prezidenta amata kandidāta izvēlē

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas