Kremlis: Putins ir atvērts sarunām

Reaģējot uz ASV prezidenta paziņojumu, ka viņš ir gatavs sarunām, ja Krievija vēlas izbeigt karu, Kremlis informējis, ka arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir atvērts sarunām, bet okupēto teritoriju neatstās, raksta aģentūra Reuters.

ASV prezidents Džo Baidens (Joe Biden) kopīgā preses konferencē ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu (Emmanuel Macron) paziņoja, ka vienīgais veids, kā pārtraukt karu, ir Krievijas karaspēka izvešana no Ukrainas teritorijas. Baidens norādīja, ka tādā gadījumā ir gatavs sākt sarunas ar Putinu.

Kremļa pārstāvis Dmitrijs Peskovs atbildē norādījis, ka arī Krievija ir gatava sarunām, bet karaspēks nepametīs Ukrainu. «Krievijas prezidents vienmēr ir bijis un paliek atvērts sarunām, kas ir mūsu interesēs.» Putins teicis, ka nenožēlo «speciālās militārās operācijas» uzsākšanu, norādot, ka tas ir iezīmē brīdi, kad Krievija beidzot nostājusies pret rietumu augstprātību un tā izraisīto pazemojumu vairāku gadu desmitu garumā pēc PSRS sabrukuma.

Ukraina un rietumvalstis uzskata, ka Putina agresijai nav nekāda attaisnojuma un Ukraina cīnīsies tik ilgi, kamēr pēdējais Krievijas karavīrs būs pametis tās zemi.

Krievija šobrīd ir paziņojusi, ka apmēram piektdaļa Ukrainas teritorijas ir Krievijas sastāvdaļa, bet starptautiskā sabiedrība nav pieņēmusi šīs prasības. Peskovs teica, ka rietumu atteikšanās atzīt Krievijas teritoriālās pretenzijas traucē sarunu sākšanos. Vaicāts, vai tas nozīmē, ka sarunas, kā to vēlas Baidens, nevar notikt, Peskovs atbildēja: «Īsumā, tieši to Baidens teica. Viņš teica, ka sarunas ir iespējamas tikai tad, ja Putins atstāj Ukrainu.» Kremlis šādus nosacījumus nepieņemšot un «speciālā militārā operācija», kā Krievija dēvē karu, turpināšoties.

«Tajā pašā laikā ir būtiski uzsvērt, ka Prezidents ir atvērts sarunām un kontaktiem. Protams, ka sasniegt mūsu mērķus mierīgā, diplomātiskā ceļā būtu pieņemamāks variants,» sacīja Peskovs.

Karā Ukrainā krituši desmitiem tūkstošu karavīru abās pusēs, un tas ir lielākā sadursme starp Krieviju un rietumvalstīm kopš Kubas raķešu krīzes 1962.gadā.

Lasiet arī: Baidens gatavs tikties ar Putinu, lai izbeigtu karu Ukrainā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas