Krievijā izsludina daļēju mobilizāciju

Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien, 21.septembrī, savā uzrunā tautai ir paziņojis par daļēju mobilizāciju Krievijā – atsaucoties uz Krievijas ziņu aģentūru TASS, informē britu medijs BBC.

Pēc Putina teiktā, daļējā mobilizācija ir izsludināta, lai «aizstāvētu dzimteni, tās suverenitāti un teritoriālo integritāti, mūsu tautas drošību». Krievijas diktators savā uzrunā apgalvoja, ka Rietumi ir parādījuši, ka to mērķis ir iznīcināt Krieviju un ka tie ir mēģina Ukrainas iedzīvotājus pārvērst par lielgabalu gaļu.

Tāpat Krievijas diktators uzsvēra, ka ir nepieciešams steidzami pieņemt lēmumu, lai aizsargātu «mūsu cilvēkus atbrīvotajās zemēs».

«Tāpēc es lūdzu Aizsardzības ministriju piekrist «daļējai mobilizācijai»,» sacīja Putins.

Pēc Putina teiktā, dekrēts par daļējo mobilizāciju ir parakstīts, un tas stāsies spēkā jau šodien, 21.septembrī. Savukārt daļējā mobilizācija attieksies uz pilsoņiem, kas ir dienējuši armijā vai ir militārie rezervisti.

Kā paziņojis Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu, daļējas mobilizācijas rezultātā Krievijas armijā tiks iesaukti 300 000 rezervistu, ziņo Unian. Pēc viņa teiktā, tas ir 1,1% no kopējiem mobilizācijas resursiem.

Savā runā Krievijas diktators arī uzsvēra to, ka Rietumi šantažē Krieviju, taču Krievijai ir daudz ieroču, ar kuriem tā var atbildēt, piebilstot, ka Krievija ir gatava izmantot visus tai pieejamos ieročus, lai «aizstāvētu savu tautu».

«Ja mūsu valsts teritoriālā integritāte tiks apdraudēta, lai aizstāvētu Krieviju un mūsu tautu, mēs izmantosim visus mums pieejamos līdzekļus. Tas nav blefs.»

«Tiem, kas mēģina mūs šantažēt ar kodolieročiem, būtu jāzina, ka valdošais vējš var pavērsties viņu virzienā,» sacīja Putins.

Tikmēr, kā vēsta medijs Unian, interneta vietnē Google Krievijā meklētākā frāze ir «kā aizbraukt no Krievijas» – pēdējo reizi cilvēki tik ļoti par to interesējušies februāra beigās, pēc tam, kad Krievija iebruka Ukrainā.

Īpaši par šo tēmu satraukti krievi Tulas apgabalā un Karēlijā.

Tāpat krievus interesē, kā uz laiku izvairīties no armijas, kurp iespējams aizbraukt no Krievijas bez vīzas, ārzemju pases un naudas.

Kā BNN iepriekš ziņoja, pašpasludinātās Luhanskas tautas republika un Doneckas tautas republika otrdien, 20.septembrī, paziņoja, ka 23.–27.septembrī rīkos «referendumu» par reģionu iekļaušanu Krievijas sastāvā.

Kā pavēstījis Luhanskas apgabala kara administrācijas vadītājs Serhijs Haidajs, ja Krievija sarīkos pseidoreferendumu, tas pavērs ceļu vispārējās mobilizācijas izsludināšanai Krievijā.

Lasiet arī: Donbasa pseidorepublikas izziņo «referendumus»; Latvija tos neatzīs

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas