Krievija karagūstekņu apmaiņā atbrīvo ASV pilsoni

Krievija un Ukraina veikušas karagūstekņu apmaiņu un starp atbrīvotajiem ir arī ASV pilsonis, kurš kopš jūnija atradās gūstā, raksta britu raidorganizācija BBC.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis videouzrunā paziņoja, ka Ukraina ir atguvusi 64 personas, kas atradās Krievijas gūstā – četrus virsniekus un 60 karavīrus. Zelenska padomnieks mikroblogošans vietnes Twitter ierakstā atzīmēja, ka starp atbrīvotajiem ir arī ASV pilsonis Suedi Murekezi (Suedi Murekezi). Baltā nama pārstāvis Džons Kirbijs (John Kirby) atteicās apstiprināt šo informāciju, norādot, ka to liedz personas privātuma nosacījumi. Taču viņš norādīja, ka šādas ziņas vienmēr ir gaidītas.

Ukrainas prezidenta biroja vadītājs Andrijs Jermaks informēja, ka atbrīvotie karavīri cīnījušies Doneckā un Luhanskā. Sociālo tīklu ierakstā Jermaks norādīja, ka ASV Gaisa spēku veterāns

Murekezi pirms nonākšanas krievu gūstā palīdzēja ukraiņiem. Krievijas medijs Tass ziņoja, ka Murekezi sagūstīts jūnijā Doneckas apgabalā, un  apsūdzēts par pretkrieviskiem protestiem un etniskā naida kurināšanu.

Murekezi ziņu kanālam ABC News stāstīja, ka pavadījis vairākas nedēļas kādā pagrabā iekārtotā moku kambarī, kur spīdzināts ar elektrošoku un piedzīvojis regulāru piekaušanu. Krievi esot viņu apsūdzējuši par sadarbību ar ASV Centrālo izlūkošanas pārvaldi.

Ruandā dzimušais kriptovalūtas investors Ukrainā ieradās 2018.gadā, bet pirms tam dzīvojis Minesotā un līdz 2017.gadam astoņus gadus dienēja ASV Gaisa spēkos. Krievijas gūstā Murekezi atradās kopā ar diviem citiem amerikāņiem, kas bija ieradušies karot Ukrainas spēku pusē. Šie karavīri atbrīvoti jau septembrī, karagūstekņu apmaiņā, ko uzraudzīja Saūda Arābija.

Lasiet arī: Ukrainas spēki notriekuši 13 Krievijas lidrobotus

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas