Krievija uz Somijas robežas īsteno hibrīdkara operāciju, secina analītiķi

Krievija uz robežas ar Somiju izmanto hibrīdkara taktiku, atkārtojot migrācijas krīzes izraisīšanas scenāriju, kādu pielietoja uz Baltkrievijas-Polijas robežas, un cenšoties destabilizēt NATO, uzskata ASV Karas pētījumu institūta (ISW) analītiķi.

ISW ziņojumā pieļauts, ka Krievija izmanto pazīstamo hibrīdkara taktiku, lai mākslīgi radītu migrācijas krīzi uz Somijas robežas.

“Maz ticams, ka šie migranti labprātīgi būtu turpinājuši uzturēties pie Somijas robežas salā pēc tam, kad robežsargi neļāva viņiem iekļūt Somijas teritorijā, kas liecina, ka šajā situācijā, visticamāk, ir iesaistīta Krievija,” norāda eksperti.

“Krievijas acīmredzamā hibrīdkara taktika uz Krievijas un Somijas robežas ir līdzīga Krievijas un Baltkrievijas radītajai migrācijas krīzei uz Polijas robežas 2021.gadā, un, domājams, tās mērķis ir destabilizēt arī NATO,” uzsver analītiķi.

ISW jau iepriekš secinājis, ka

Kremlis pieļāva vai, iespējams, tieši kontrolēja

Baltkrievijas mākslīgi radīto migrācijas krīzi uz Polijas robežas 2021.gadā. “Kremlis izmantoja safabricēto krīzi 2021.gadā, lai nepamatoti apsūdzētu NATO agresijā pret Baltkrieviju,” norāda militārie analītiķi.

Nelegālo imigrantu skaita pieauguma dēļ no 18.novembra Somija slēgusi četrus no astoņiem robežšķērsošanas punktiem ar Krieviju. Ierobežojumi būs spēkā līdz 2024.gada 18.februārim. Tādus ierobežojumus Somija noteica saistībā ar to, ka Somijas robežsardze kopš septembra uz robežas ar Krieviju fiksējusi ap 300 patvēruma lūdzēju, no kuriem lielākā daļa ir no Irākas, Jemenas, Somālijas un Sīrijas.

2021.gada vasarā uz Eiropas Savienības ārējās robežas ar Baltkrieviju sākās plašs nelegālo imigrantu pieplūdums. Ar Baltkrievijas varasiestāžu atbalstu nelegālie imigranti joprojām cenšas šķērsot Eiropas Savienības robežu. Latvija, Lietuva un Polija to raksturo kā Aleksandra Lukašenko režīma īstenotu hibrīduzbrukumu.

Lasiet arī: Arī Igaunija apsūdz Krieviju nelegālo imigrantu skaita pieaugumā

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas