Krievijas un Baltkrievijas vingrotāji varēs atgriezties starptautiskajā sacensībās

Krievijas un Baltkrievijas atlēti varēs atgriezties Starptautiskās Vingrošanas federācijas (FIG) rīkotajās sacensībās neitrālo atlētu statusā no 1.janvāra, trešdien, 19.jūlijā paziņoja FIG.

2022.gada martā pēc Krievijas karadarbības uzsākšanas Ukrainā abu valstu vingrotājiem tika aizliegts startēt starptautiskajās vingrošanas sacensībās.

FIG paziņojumā norādīts, ka pieņemts lēmums ļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem un viņu atbalstošajam personālam piedalīties FIG sacensībās kā individuālajiem neitrālajiem atlētiem.

Abu valstu vingrotāji varēs startēt sacensībās līdz ar 2024.gada sākumu, taču viņi nedrīkstēs uzturēt nekādu saikni ar Krieviju vai Baltkrieviju, vai abu valstu sporta organizācijām.

“Ļaujot Krievijas un Baltkrievijas vingrotājiem piedalīties sacensībās kā neitrāliem sportistiem, FIG nodrošina visu atlētu tiesību ievērošanu un sūta ziņu visai pasaulei, ka vingrošana tiecas pēc miera,”

FIG paziņojumā citēts organizācijas prezidents japānis Morinari Vatanabe.

Neskatoties uz iespēju startēt sacensībās, par Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalību 2024.gada Parīzes olimpiskajās spēlēs vēl jālemj Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai (SOK).

Arī džudo un paukošanas vadošās organizācijas ļauj startēt sacensībās Krievijas un Baltkrievijas atlētiem, kamēr Pasaules Vieglatlētikas savienība (World Athletics) un Starptautiskā Peldēšanas federācija (World Aquatics) paziņoja, ka turpinās liegt startēt to sacensībās abu agresorvalstu pārstāvjiem.

Lasiet arī: SOK neizsūtīs Krievijai un Baltkrievijai ielūgumus uz Parīzes olimpiskajām spēlēm

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas