Krievijas uzbrukumi nerimstas arī šajā gadā

Turpinot uzbrukumus jaunā gada otrajā dienā, krievu lidroboti Kijivā un tās apkārtnē atkal nodarījuši postījumus civilajai infrastruktūrai un izraisījuši elektroenerģijas pārrāvumus, raksta aģentūra Reuters.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis 1.janvāra uzrunā informēja, ka jau pirmajā jaunā gada naktī Ukrainas pretgaisa aizsardzības spēki notriekuši 45 Irānā ražotos lidrobotus. Prezidents aicināja izrādīt pateicību kā karavīriem, tā savstarpēji: «Lidroboti, raķetes un nekas cits tiem nepalīdzēs. Jo mēs esam vienoti. Vienīgais, kas vieno viņus, ir bailes.»

Tikmēr Krievijas prezidents Vladimirs Putins skarbā Jaungada uzrunā lika saprast, ka negatavojas pārtraukt uzbrukumu Ukrainai.

2.janvāra rītā līdz pulksten trijiem virs galvaspilsētas jau bija pārtverti 20 objekti. Kijivas apgabala gubernators Oleksijs Kuleba sacīja, ka pilsētā un tās apkārtnē nakts ir ļoti skaļa, un saziņas vietnē Telegram rakstīja, ka krievi mērķē pa kritiski svarīgo infrastruktūru. Savukārt Dņipropetrovskas un Zaporižjas apgabalos agrā pirmdienas rītā jau bija notriekti deviņi Krievijas palaistie lidroboti.

ASV vēstniece Ukrainā Bridžita Brinka (Bridget Brink) mikroblogošanas tīklā Twitter rakstīja: «Krievija aukstasinīgi un gļēvulīgi uzbruka Ukrainā jaunā gada pirmajās stundās. Bet Putins joprojām nesaprot, ka ukraiņi ir no dzelzs.»

Karavīri jauno gadu sveica frontes līnijā Ukrainais austrumos, Doneckā. Viens no karavīriem, Pavlo Prižehodskis spēlēja dziesmu, ko bija sacerējis pēc tam, kad vienā naktī krita 12 viņa biedri. «Ir skumji, ka svinību, draugu satikšanas un dāvināšanas vietā cilvēkiem ir jāmeklē patvērums, un daži mirst. Tā ir milzīga traģēdija, kas nevar tikt piedota. Tādēļ Jaunais gads ir skumjš,» viņš sacīja Reuters. Citā tranšejā ziņu aģentūra satika Olehu Zahrodski, kurš brīvprātīgi pieteicās armijā pēc tam, kad tika iesaukts viņa dēls. Jaunietis šobrīd slimnīcā cīnās par dzīvību, kamēr tēvs cīnās frontē.

Kijivas policijas priekšnieks Andrijs Nebitovs Telegram publicēja attēlu, kurā redzami lidrobota fragmenti un ar roku rakstīta zīmīte krievu valodā, kurā lasāms: «Laimīgu Jauno gadu!» Nebitovs sacīja:

«Šīs atlūzas nav frontes pirmajās līnijās, kur notiek sīvas kaujas, tās atrodas šeit, sporta laukumā, kur rotaļājas bērni.»

Krievija kopš 2022.gada februāra posta Ukrainas pilsētas, un ir nogalinājusi tūkstošiem civiliedzīvotāju, un vēl miljoniem ir bijuši spiesti pamest savas mājas. Agresors paziņojis, ka Ukraina esot mākslīga valsts, kuras rietumu virzienā vērstā politika apdraudot Krieviju. Tā uzskata, ka kopš kara sākuma izdevies anektēt piekto daļu Ukrainas teritorijas. Tikmēr Ukraina ar rietumu militāro atbalstu cīnās pret okupantiem, un ir atbrīvojusi pusi no okupantu ieņemtās teritorijas. Šobrīd frontes līnija ir pamatā nemainīga, bez kustības vienā vai otrā virzienā.

Putins Jaunā gada uzrunā teica: «Pats galvenais ir Krievijas liktenis. Tēvzemes aizstāvība ir mūsu priekšteču un pēcteču svētākais pienākums. Morālais un vēsturiskais taisnīgums ir mūsu pusē.» Ierasto Kremļa sienu vietā Putinam aiz muguras bija grupa ar militārā apģērbā tērptiem cilvēkiem.

Lasiet arī: Kijivā gaudo sirēnas; Krievija gatavo nākamo uzlidojumu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas