Kijivā gaudo sirēnas; Krievija gatavo nākamo uzlidojumu

Ukrainas galvaspilsētas Kijivas iedzīvotāji agrā 30.decembra rītā devās uz patvertnēm, jo atkal atskanēja gaisa trauksmes sirēnas, ziņo aģentūra Reuters.

Ir pāgajusi tikai diena kopš Krievijas līdz šim smagākā uzlidojuma. Īsi pēc pulksten diviem naktī Kijivas vadība saziņas lietotnē Telegram izsūtīja brīdinājumu par gaisa trauksmi un aicināja iedzīvotājus doties uz patvertnēm. Kijivas reģiona gubernators Oleksijs Kuleba informēja, ka tuvojas lidrobotu uzbrukums.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis 29.decembra videouzrunā sacīja, dienas laikā Ukrainas teritorijā pārtvertas 54 Krievijas raidītās raķetes un 11 lidroboti. Viņš atzina, ka lielākā daļa valsts cieš no elektrības pārrāvumiem, un īpaši sarežģīta ir situācija Kijivas, Odesas un Hersonas apgabalos, kā arī Ļvivas apkārtnē.

«Tomēr tas ir nieks, salīdzinot ar to, kas notiktu, ja mums nebūtu pretgaisa aizsardzības iekārtu un drosmīgu karavīru,»

teica Zelenskis.

Varas iestādes norādījušas, ka 29.decembra uzbrukumā pret Ukrainu raidītas vairāk nekā 120 raķetes. Pēdējos uzbrukumos iznīcinātas vairāk nekā 18 ēkas un desmit infrastruktūras objekti, sacīts Aizsardzības ministrijas ziņojumā. Krievijas uzbrukumi atstājuši bez elektrības un apkures miljoniem cilvēku laikā, kad gaisa temperatūra noslīdējusi zem nulles.

Lielbritānija 30.decembrī paziņoja, ka nodevusi Ukrainai vairāk nekā 1000 metāla detektorus un 100 aprīkojuma komplektus spridzekļu deaktivizēšanai, lai palīdzētu attīrīt zemi no mīnām. Lielbritānijas aizsardzības ministrs Bens Volless (Ben Wallace) sacīja: «Tas, kā Krievija izmanto mīnas un iznīcina civilo infrastruktūru, izceļ Putina iebrukuma šokējošo nežēlību. Lielbritānijas sūtījums palīdzēs ukraiņiem droši attīrīt atgūto teritoriju un ēkas.»

Vācijas firmas Vallon ražotie metāla detektori var tikt izmantoti, lai atbrīvotu drošus pārvietošanās ceļus un aizvāktu sprādzienbīstamus priekšmetus, savukārt aprīkojuma komplekti paredzēti nesprāgušu spridzekļu neitralizēšanai.

Volless 29.decembrī sacīja, ka Lielbritānija militārajai palīdzībai Ukrainai 2023.gadā atvēlēs 2,3 miljardus mārciņu.

Šobrīd sīvākās cīņas uz zemes norit Donbasā.

Lasiet arī: Krievija atkal izšāvusi raķetes uz Ukrainu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas