Krievija atkal izšāvusi raķetes uz Ukrainu

Krievija ceturtdienas, 29.decembra, rītā ir izšāvusi raķetes uz Ukrainu, un visā valstī tika izsludināta gaisa trauksme.

Kijivā bija dzirdami sprādzieni un Kijivas pilsētas kara administrācija ziņoja, ka galvaspilsētā strādā pretgaisa aizsardzība.

Kijivā Darnicjas rajonā notriektas raķetes atlūzas trāpījušas trim privātmājām un novietotai automašīnai. Ievainojumus guvuši trīs cilvēki, kuriem sniegta medicīniskā palīdzība un kuri pēc tam hospitalizēti. Tāpat nodarīti postījumi rūpniecības uzņēmumam Holosijevskas rajonā un bērnu laukumam Pečeru rajonā.

Kijivas gaisa telpā tika fiksētas 16 ienaidnieka raķetes, visas no tām notriektas.

Kijivas mērs Vitālijs Kličko paziņojis, ka sakarā ar drošības pasākumiem, kurus īsteno enerģētikas nozares darbinieki gaisa trauksmju laikā, šobrīd Kijivā bez elektrības ir 40% patērētāju. Pēc viņa teiktā, siltums un ūdens tiek padoti ierastajā režīmā, izņemot mājām, kurām nav elektrības.

Ukrainas enerģētikas ministrs Hermans Haluščenko paziņoja, ka raķešu triecienā nodarīti postījumi enerģētikas ražošanas objektiem un tīkliem, sarežģīta situācija ir valsts rietumos, Kijivas un Odesas reģionos.

Harkivā trāpījušas vairākas Krievijas raķetes un vietējās militārpersonas ziņo, ka Krievija izšāvusi četras zenītraķetes S-300. Nodarīti postījumi kritiskajai infrastruktūrai un pilsētā apturēta metro kustība.

Odesas apgabalā notriektas spārnotās raķetes atlūzas trāpījušas dzīvojamai mājai. Odesas kara administrācijas vadītājs Maksims Marčenko ziņo, ka pretgaisa aizsardzības spēki virs Odesas apgabala notriekuši 21 raķeti, taču bijuši arī trāpījumi un nodarīti bojājumi enerģētikas infrastruktūrai.

Triecienu rezultātā 90% Ļvivas ir bez elektrības, nekursē tramvaji un trolejbusi, var rasties problēmas ar ūdensapgādi.

Raķešu trieciena laikā strādāja pretgaisa aizsardzības sistēmas Kijivas, Poltavas, Žitomiras, Mikolajivas, Odesas, Ļvivas un Vinnicas apgabalos.

Mikolajivas apgabala kara administrācijas vadītājs Vitālijs Kims paziņojis, ka Krievija izšāvusi raķetes Sumu apgabala virzienā. Pēc viņa rīcībā esošās informācijas, Krievija pacēlusi gaisā 13 bumbvedējus un izvedusi Melnajā jūrā divus kuģus.

Ukrainas armijas virspavēlnieks Valērijs Zalužnijs paziņojis, ka Krievija izšāvusi 69 raķetes, tajā skaitā spārnotās raķetes no gaisa un jūras, kā arī zenītraķetes S-300. Ukrainas aizsardzības spēki notriekuši 54 spārnotās raķetes, pavēstīja Zalužnijs.

Ukrainas prezidenta biroja padomnieks Oleksijs Arestovičs savā Facebook lapā raksta, ka Krievija plāno ceturtdien izšaut uz Ukrainu 100 raķetes vairākos viļņos.

Savukārt Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska padomnieks Mihailo Podoļaks tviterī raksta, ka Krievija uz Ukrainu izšāvusi vairāk nekā 120 raķešu.

Odesas un Dņipropetrovskas apgabalos raķešu triecienu draudu dēļ atslēgta elektrības padeve, lai izvairītos no bojājumiem, ja krieviem izdosies trāpīt energoobjektiem.

Lasiet arī: Karš Ukrainā: karadarbība nonākusi strupceļā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas