Krievijas vēstniecība Tallinā ierobežo savu darbību

Krievijas vēstniecība Tallinā pārtraukusi izskatīt to personu pieteikumus, kuras vēlas atteikties no Krievijas pilsonības, vēsta Igaunijas medijs ERR News.

Pagaidām nav zināms, vai Krievijas vēstniecības lēmums ierobežot darbību ir saistīts ar prasību samazināt tās darbinieku skaitu, taču vēstniecības mājaslapā šobrīd lasāms paziņojums, ka iesniegumi par atteikšanos no Krievijas pilsonības netiek izskatīti. Tāpat nav skaidrs, kad šāds paziņojums parādījies, vai kad vēstniecība varētu atsākt iesniegumu izskatīšanu.

Lai persona varētu naturalizācijas kārtībā iegūt Igaunijas pilsonību, tai vispirms ir jāatsakās no citu valstu pilsonības, un jāiegūst tam oficiāls apliecinājums.

To var izsniegt attiecīgās valsts vēstniecība.

Atteikties no Krievijas pilsonības jau līdz šim ir bijis pietiekami sarežģīti. Iepriekš šis process bieži vien iekļāvis arī fizisku došanos uz Krievijas Federāciju, lai iesniegtu atbilstošos dokumentus.

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu (Urmas Reinsalu) 11.janvārī paziņoja, ka Igaunija pieprasīs samazināt darbinieku skaitu Krievijas vēstniecībā Tallinā, lai īstenotu paritātes principu. Tas nozīmē, ka līdz februāra sākumam Igauniju jāatstāj 13 diplomātiem un astoņiem citiem darbiniekiem.

Igaunijas pilsonības iegūšanai kandidātam jānokārto valodas pārbaude, jāuzrāda apliecinājums par atteikšanos no citām pilsonībām un jāsakārto citas formalitātes. Līdz šim visu oficiālo dokumentu un apliecinājumu iegūšana sarežģīta bijusi tām personām, kas ieradušās no valstīm, kurās norisinās bruņoti konflikti un ir nestabila politiskā situācija, piemēram, Sīrijas. Savukārt, ja Igaunijas pilsonība pienākas pēc jus sanguinis jeb asinsradniecības principa, no citas valsts pilsonības nav jāatsakās.

Lasiet arī: Igaunija pieprasa samazināt darbinieku skaitu Krievijas vēstniecībā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas