Kūtris: Nevēlos ieņemt nevienu ministra amatu topošajā valdībā

Publiskajā telpā izskanējusī informācija, ka Satversmes tiesas kādreizējais priekšsēdētājs un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) politiķis Gunārs Kūtris varētu ieņemt kultūras ministra amatu ir baumas, un viņam šāds piedāvājums neesot izteikts, aģentūrai LETA apgalvo Kūtris.

Viņš norādīja, ka nevēlas ieņemt nevienu ministra amatu topošajā valdībā, piebilstot, ka vēlēšanu laikā politiķis bija gatavs pildīt tieslietu ministra funkcijas, jo tā ir tēma, ko viņš labi zinot un pārzinot problēmas un risinājumus.

Kūtris sacīja, ka ministru vietas nav sadalītas un ZZS vēl oficiāli neesot piedāvātas konkrētas ministriju amatu vietas.

”Mēs frakcijā par amatiem neesam runājuši vispār,” apgalvoja politiķis. 

Kūtris atklāja, ka līdz svētdienai vajadzētu būt skaidrībai, kuras ministrijas piedāvā ZZS, un tad pirmdien, 11.septembrī, frakcijas sēdē tiks runāts par to, kurš šos amatus ieņems. ”Zinot to, ka Tieslietu un Iekšlietu ministrijas ir Jaunās vienotības pārziņā, varu nomierināt, ka man tos nepiedāvās,” teica ZZS politiķis.

Politiķis optimistiski raugās uz iespēju jauno valdību apstiprināt līdz septembra vidum.

Pēc viņa vārdiem, pirmdien vajadzētu būt zināmiem amatiem un uzvārdiem, un ja Ministru prezidenta amata kandidāte Evika Siliņa (JV) to akceptē, tad par valdību varētu balsot ceturtdienas, 14.oktobra, Saeimas sēdē.

LETA jau rakstīja, ka gan publiskajā telpā, gan kuluāros iezīmējušies vairāki iespējamie kandidāti uz Saeimas priekšsēdētāja un ministru amatiem līdz ar valdošās koalīcijas potenciālo nomaiņu.

Atbildību par kultūras ministra amatu varētu vēlēties saņemt Zaļo un zemnieku savienība, tomēr patlaban vēl neesot droši zināms, kuras partijas pārraudzībā nonāktu minētais postenis.

Latvijas Televīzijas raidījums Panorāma, atsaucoties uz tā rīcībā esošo informāciju, vēstīja, ka Satversmes tiesas kādreizējais priekšsēdētājs Gunārs Kūtris (ZZS), kurš minēts arī kā Saeimas priekšsēdētāja amata kandidāts, ieņemtu kultūras ministra amatu.

Lasiet arī: Viedoklis | Valdība ar ZZS būs “atgriešanās viesnīcā Rīdzene“

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas