Lāčplēša dienā Ukrainas atbalstam pāris stundās saziedots ap divām tonnām sveču

Pāris stundu laikā Lāčplēša dienā Rīgā saziedots ap divām tonnām sveču un parafīna, kas jau pārtop ierakumu svecēs Ukrainas armijas atbalstam, informē ziedošanas akcijas organizatori biedrība Tavi draugi.

Biedrība Tavi draugi šogad akcijas Draugu sveču mēnesis ietvaros Lāčplēša dienā – 11.novembrī – aicināja Latvijas iedzīvotājus sniegt praktisku atbalstu Ukrainas karavīriem, ziedojot sveces vai to pārpalikumus ierakumu sveču izgatavošanai.

Latvijas iedzīvotāju izgatavotās sveces jau silda karavīrus ierakumos, norāda biedrības pārstāve Beāte Bēvalde.

«Esam no sirds pateicīgi ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kurš atsaucās aicinājumam ziedot sveces. [..] Viņi tās izmanto, lai uzsildītu ūdeni, pagatavotu maltītes un lai sasildītos paši. Ierakumu sveču akcija ir uzņēmusi ievērojamus apgriezienus – sveces top visā Latvijā, esam jau saņēmuši vairākus tūkstošus Latvijas iedzīvotāju,» stāsta Bēvalde.

Kā BNN jau iepriekš ziņoja, biedrība Tavi draugi nosaukuši novembri par Draugu sveču mēnesi un aicina Latvijas iedzīvotājus iesaistīties akcijā – gatavot ierakumu sveces, kas tiks nogādātas Ukrainā valsts aizstāvju vajadzībām. Biedrības noliktavā – Ventspils ielā 50, Rīgā, – katru novembra otrdienu, ceturtdienu un sestdienu notiks ierakumu sveču gatavošanas darbnīcas. Plānots, ka akcija turpināsies līdz 2023.gada sveču mēnesim – februārim.

Lasiet arī: Novembrī – Draugu sveču mēnesī – atbalsti Ukrainu, gatavojot ierakumu sveces

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas