Latvijā pakāpeniski sāks ieplūst siltāka gaisa masa

Nedēļas nogalē mākoņu daudzums būs mainīgs. Lietaināks laiks gaidāms piektdien un svētdien, kad vietām veidosies lietus un negaisa mākoņi, savukārt sestdiena aizritēs ar lielākoties sausu laiku, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā

Pūtīs lēns vējš, tomēr zem kāda negaisa mākoņa vējš krasi var kļūt brāzmains. Atsevišķās naktīs sabiezēs migla.  Piektdien un sestdien naktī gaiss atdzisīs līdz +6…+13 grādiem bet naktī uz svētdienu nebūs vēsāk par +12 grādiem. Līdzīgi arī dienās – gaiss iesils līdz +15…+22 grādiem, bet svētdien vietām jau līdz +25 grādiem.

Jaunnedēļ biežāk uzspīdēs saule. Nokrišņi plašākā valsts daļā būs novērojami pirmdien un trešdien, bet otrdien tie nav gaidāmi.

Sinoptiķi norāda, ka saglabāsies lēns vējš, kas trešdien, pazeminoties  atmosfēras spiedienam, pastiprināsies no dienvidu puses un būs brāzmains. Naktīs termometra stabiņš lielākajā daļā Latvijas pieturēsies +12…+18 grādu robežās, bet dienās nebūs vēsāk par +16 grādiem. Trešdien daudzviet termometra stabiņš pakāpsies līdz +27…+29 grādu atzīmei.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā atzīmē, ka prognozes par pirmssvētku dienām vēl ir mainīgas, tomēr  aktuālākā informāicja norāda uz to, ka atmosfēras spiediens paaugstināsies un laiks būs lielākoties sauss un  saulains.

Lai gan naktīs gaisa temperatūra saglabāsies līdzīga kā nedēļas pirmajā pusē, dienās atkal paliks vēsāk. Iespējams, ka anticiklona ietekme saglabāsies arī svētku dienās un gaiss turpinās iesilt. Tomēr mūsu reģiona tuvumā gaidāma arī ciklonu darbība un, pat nedaudz pamainoties to trajektorijai, iespējams, ka prognoze pirmssvētku, Līgo un Jāņu dienām mainīsies. 

Lasiet arī: BNN pēta | Lietuvas EP vēlēšanu rezultāti iezīmē partiju izredzes oktobra vēlēšanās

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas