Latvijā trešajā ceturksnī budžeta deficīts – mazāks nekā ES vidēji

Latvijā pērn trešajā ceturksnī vispārējās valdības budžeta deficīts attiecībā pret iekšzemes kopproduktu (IKP) bijis mazāks nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji. To liecina pirmdien, 23.janvārī, publicētie ES statistikas departamenta Eurostat jaunākie dati, kas apkopoti par 23 ES dalībvalstīm.

Saskaņā ar tiem mūsu valsts budžeta deficīts jūlijā–septembrī bija 2,2% no IKP.

Deficīts trešajā ceturksnī reģistrēts 17 ES dalībvalstīs, bet lielākais tas bijis Rumānijā (-6,3% no IKP), Ungārijā (-6,1%), Beļģijā (-5,1%), Francijā (-4,7%), kā arī Čehijā un Polijā (abās valstīs -4,4%).

Igaunijā deficīts veidojis 0,5% no IKP.

Savukārt budžeta pārpalikums šajā periodā fiksēts Zviedrijā (+0,3% no IKP), Nīderlandē (+0,4%), Dānijā (+0,9%), Lietuvā (+1%), Portugālē (+1,3%) un Īrijā (+3,1%).

Salīdzinājumā ar otro ceturksni valsts budžeta bilance trešajā ceturksnī visvairāk pasliktinājusies Austrijā (-4,1 procentpunkts), Polijā (-3,7 procentpunkti), Rumānijā (-3,2 procentpunkti) un Vācijā (-2,7 procentpunkti). Lietuvā un Igaunijā budžeta situācija pasliktinājusies attiecīgi par 0,9 un 1,9 procentpunktiem). Toties budžeta bilance uzlabojusies Slovākijā (+0,2 procentpunkti), Somijā (+0,5 procentpunkti), Latvijā (+1 procentpunkts) un Īrijā (+3,4 procentpunkti).

Trešajā ceturksnī sezonāli izlīdzinātais vispārējās valdības deficīts ES bija 3,2% no IKP, bet eirozonā tas veidoja 3,3% no IKP. Otrajā ceturksnī ES tas bija 1,8%, bet eirozonā – 2%. Nav pieejami dati par Grieķiju, Horvātiju, Kipru un Itāliju.

Lasiet arī: Budžetu veidos bez «deputātu kvotām», cer Saeimas priekšsēdētājs

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas