Latvijas hokeja izlasei pasniegtas Valsts prezidenta medaļas

Valstsvienības spēlētāji un treneri pirmdien, 29.maijā, pēc viņu sagaidīšanas pie Brīvības pieminekļa Rīgas pilī saņēma arī Valsts prezidenta medaļas.

Valsts prezidents Egils Levits svinīgajā pasākumā atzīmēja, ka uzvara pasaules čempionāta spēlē par bronzas medaļām paliks tautas vēsturiskajā atmiņā. Viņš atsaucās uz rakstīto kādā Igaunijas portālā, ka pasaules čempiona titulu ieguva Kanāda, bet īsto zeltu – Latvija.

Levits akcentēja, ka medaļas spēlētājiem tiek pasniegtas vairāku iemeslu dēļ – par aizraujošo un dramatisko spēli, par komandas gribasspēku, izturību un motivāciju.

“Jūs uz brīdi devāt tautai vienotības sajūtu, ka mēs esam visi kopā, mums ir viens mērķis, ka mēs saderam viens ar otru.”

“Šādi brīži vēsturē ir reti, un vienu no šiem brīžiem jūs mums dāvājāt vakar,”

uzsvēra valsts pirmā persona.

Pasākumā piedalījās arī Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns (AS), kurš sacīja, ka latviešiem šī bronza ir zelts. Viņš norādīja, ka Latvijas hokeja izlase ir sapņu komanda, cilvēki, kuri ir spējuši izdarīt neiespējamo.

Smiltēns atzīmēja, ka šodien pie Brīvības pieminekļa bija tūkstošiem bērnu un jauniešu. Viņš aicināja sportistus doties uz skolām, lai motivētu un skaidrotu, ka šajā pasaulē ir iespējams pilnīgi viss, ja iegulda smagu darbu, attīsta talantu un ir perfekta komanda.

“Iespējams, jūs vēl to pilnībā neesat sapratuši, bet jūs esat mainījuši sabiedrību. Biju tribīnēs ar faniem, kuri bija skaļi, kad jūs iesitāt vārtus. Viņi bija dubultskaļi, kad jūs vārtus zaudējāt. Viņi bija trīskārši skaļi, kad jums piešķīra piecas minūtes un bija jāspēlē mazākumā. Tas ir latviešu kods – grūtā brīdī palīdzēt un pielikt atbalsta plecu otram. Tā mūsu mazā nācija var izdzīvot,” sacīja Saeimas priekšsēdētājs.

Arī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pateicās sportistiem un treneriem. Viņa ieskatā, sportisti parādījuši, kas ir komandas darbs un pašaizliedzība – ja divas šīs lietas sakombinē, viss ir iespējams. Premjers pateicās izlases spēlētājiem arī par to, ka

viņi sagādāja svētkus visai valstij.

“Pie Brīvības pieminekļa bija jaunas ģimenes, jaunieši, gados vecāki cilvēki. Visiem spīdēja un mirdzēja acis. Jūs esat atdzīvinājuši cilvēku ticību sev, jo jūs ticējāt viens otram un uzvarai. Jūs esat ticību nodevuši tālāk. Paldies par iedvesmu. Jūs iedvesmojāt ikvienu Latvijā izdarīt vairāk, nevis noslinkot, bet piespiest sevi un sasniegt,” uzsvēra Kariņš.

Izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš akcentēja, ka komanda centās, un ar to var lepoties. Viņa ieskatā, izlases spēlētāji ir komanda ar lielo burtu, turklāt viņiem ar savu darbu izdevās saliedēt Latvijas tautu.

“Manuprāt, tikai tagad puiši to saprot un redz, kā tas ir, cik cilvēki mūs sagaidīja un priecājās. Latiņa ir mazliet pacelta, un tā ir jāmēģina turēt. Viss tikai sākas,” sacīja Vītoliņš.

Izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš norādīja, ka neviens no komandas sākumā neticēja, ka būs čempionāta medaļas, un komandas vārdā pauda lepnumu, ka ar spēli var vienot tautu.

“Ir bijušas uzvaras un zaudējumi. Mēs esam lepni atrasties šeit, prezidenta klātbūtnē un saņemt godalgojumus, tomēr lielāks gandarījums ir iziet tautas priekšā un saņemt atbalstu. Ceram, ka mēs varēsim turpināt vienot visu valsti,” sacīja Daugaviņš.

LETA jau rakstīja, ka svētdien Latvijas izlase čempionātu noslēdza ar trešo vietu, spēlē par bronzas medaļām ar 4:3 uzvarot ASV. Latvijai tas ir kļuvis par visu laiku panākumiem bagātāko čempionātu.

Lasiet arī: FOTO un VIDEO| Desmitiem tūkstoši cilvēku pie Brīvības pieminekļa sagaida Latvijas hokeja izlasi

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas