Latvijas numura zīmes šogad izsniegtas 25 transportlīdzekļiem no Krievijas

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Transportlīdzekļu un to vadītāju reģistrā šogad līdz 14.februārim ir pārreģistrēti 25 transportlīdzekļi, kas iepriekš bija reģistrēti Krievijā, ziņo CSDD pārstāvji.

Kompānijā norāda, ka Krievijā reģistrētu transportlīdzekļu reģistrācija Latvijā bija pieļaujama līdz trešdienai, 14.februārim, un no ceturtdienas reģistrācija vairs nav atļauta.

Tādējādi no 2023.gada novembra vidus, kad spēkā stājās grozījumi Ceļu satiksmes likumā, kas paredz liegt Latvijā uzturēties Krievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem, līdz trešdienai, 14.februārim, Latvijā pārreģistrēti kopumā 46 transportlīdzekļi.

LETA jau ziņoja, 2023.gada novembra vidū Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas paredz liegt Latvijā uzturēties Krievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem. Grozījumi likumā stājās spēkā 2023.gada 15.novembrī.

Likums nosaka, ka Krievijā reģistrēto transportlīdzekļu īpašniekam bija jāreģistrē transportlīdzeklis vai jāizved tas no Latvijas ne vēlāk kā līdz 2024.gada 14.februārim. Vienlaikus Krievijā reģistrēto transportlīdzekļu izmantošana ceļu satiksmē Latvijā ir pieļaujama, ja persona Latvijas teritoriju šķērsos tranzītā, taču Krievijā reģistrētais transportlīdzeklis var šķērsot Latvijas teritoriju tranzītā tikai vienu reizi.

Gadījumā, ja transportlīdzeklis netiks reģistrēts Latvijā vai tas neizbrauks no Latvijas un ja tiks konstatēta tā neatļauta izmantošana ceļu satiksmē, transportlīdzekli konfiscēs. Plānots, ka konfiscētos transportlīdzekļus nodos Ukrainai, tādējādi sniedzot atbalstu Ukrainai cīņā ar agresorvalsti.

CSDD ir valsts akciju sabiedrība. Direkcija reģistrē transporta līdzekļus Latvijā, izsniedz vadītāju apliecības, veic automašīnu tehnisko apskati un sniedz citus pakalpojumus. Direkcijas kapitāldaļu turētājs ir Satiksmes ministrija.

Lasiet arī: Soli tuvāk, lai pašvaldību vadītājiem varētu prasīt pielaidi valsts noslēpumam

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas