Latvijas pilsonībā uzņemtas 23 personas

Ministru kabinets 15.novmebrī izdevis rīkojumu naturalizācijas kārtībā uzņemt Latvijas pilsonībā 23 personas, informē Iekšlietu ministrijā.

Ministru kabineta rīkojuma projektā ir iekļauti 22 pilsonības pretendenti, kuri naturalizējas atbilstoši Pilsonības likuma 12.pantam, bet viens pilsonības pretendents, kurš naturalizējas atbilstoši 15.pantam.

Kā norāda ministrijā, no 22 pilsonības pretendentiem 86% ir krievi, 4% ukraiņi, 4% baltkrievi, kā arī lietuvieši, poļi un citas tautības.

Savukārt 18% pilsonības pretendentu ir pamata, 31% – vidējā, 54% – augstākā izglītība.

Tuvāko dienu laikā jaunie pilsoņi pa pastu saņems paziņojumu no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP), kurā būs informācija par personas uzņemšanu pilsonībā, kā arī tiks sniegta būtiskākā informācija par jaunās Latvijas pilsoņa pases noformēšanas iespējām.

Līdz ar uzņemšanu Latvijas pilsonībā, tiek mainīts personas tiesiskais statuss, tādējādi līdzšinējā nepilsoņa pase vairs nav derīga izmantošanai ne iekšzemē, ne ceļojumiem uz ārzemēm.

Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā kopš 1995.gada ir uzņemtas 148 777 personas. Visvairāk jeb 19 169 personas Latvijas pilsonībā tika uzņemtas 2005.gadā. Savukārt līdz šim – 2022.gadā – tādas ir bijušas 216 personas.

Latvijas pilsonībā tiek uzņemtas personas, kas apliecinājušas savu latviešu valodas prasmi, kā arī sekmīgi nokārtojušas Satversmes pamatnoteikumu, valsts himnas teksta un Latvijas vēstures zināšanu pārbaudi.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas