Latvijas uzņēmumi ir pielāgojušies mainīgajiem apstākļiem

Mūsu valsts uzņēmumi ir pielāgojušies mainīgajiem apstākļiem, pauž Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš – pārorientējot darbību, optimizējot uzņēmējdarbības procesus, operatīvi mainot enerģētikas risinājumus, koriģējot sortimentu un cenu politiku, atrodot jaunas eksporta iespējas.

«Turklāt virkne individuālās izmaiņas būs ilgtermiņā ar pozitīvu nākotnes efektu, jo īpaši ieguldījumi enerģētikas jomā,» komentēja LTRK vadītājs. Tāpat Endziņš uzteica pērn valdības sniegtās atbalsta programmas elektroenerģijas izmaksu pieauguma daļējai kompensēšanai un atbalsts energointensīvajiem uzņēmumiem. Pēc viņa teiktā, bez šiem atbalsta rīkiem, jau pašlaik ļoti ticami būtu maksātnespējas procesi masveidīgā skaitā.

Taujāts par 2023.gada prognozēm, Endziņš sacīja, ka, atbilstoši Futurum indeksa datiem,

par tuvāko pusgadu uzņēmēji kopumā ir vairāk pesimistiski noskaņoti.

Tomēr, neraugoties uz pesimistiskajām prognozēm pirmajā pusgadā, LTRK valdes priekšsēdētājs pauda cerību, ka gads kopumā būs ar plus zīmi. Viņš arī izteica gandarījumu par to, ka valdības deklarācijā ir ielikts pietiekami liels uzsvars uz tautsaimniecības jautājumiem ar nolūku ekonomikas izaugsmes jomā sākt iedzīt Igauniju un Lietuvu.

«Šajā jomā patiešām ir daudz darāmām» atzīmēja Endziņš. Viņš arī uzsvēra, ka 2023.gads parādīs, cik liels fokuss uz tautsaimniecības jautājumiem būs jaunievēlētajai Saeimai un valdībai. Kā arī to, vai atbilstoši priekšvēlēšanu laikā dotajiem solījumiem koalīcijas partijas būs gatavas caurspīdīgam un patiesam dialogam ar nozari, lai nonāktu pie efektīvākajiem risinājumiem tautsaimniecības jomā.

Komentējot energoresursu sadārdzinājumu, Endziņš pauda cerību, ka krīzei enerģētikas sektorā būs pozitīva «blakne».

«Proti, beidzot izgaismojās efektīvas stratēģijas trūkums, lai Latvijā nodrošinātu energoresursu pieejamību par konkurētspējīgām cenām,” sacīja LTRK vadītājs, piebilstot, ka, nodrošinot energoresursu izmaksu konkurētspēju, ir iespējams ne tikai veicināt esošo Latvijas uzņēmumu izaugsmi, bet tas ir būtisks priekšnoteikums jaunām investīcijām.

Viņš arī atzīmēja, ka šajā ziņā gads būs izšķirošs gan atjaunīgo energoresursu ražošanas veicināšanas politikā, gan Latvijas gāzes infrastruktūras jomā, gan attiecībā uz jaunajiem Augstsprieguma tīkls un Sadales tīkls tarifiem.

LTRK ir apvienojušies gandrīz 6000 biedru – visu Latvijas reģionu un nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi, asociācijas, pilsētu uzņēmēju klubi, citas uzņēmēju apvienības.

Lasiet ar: Lietuvas koncerns investēs 213 miljonus eiro Latvijas saules enerģētikā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas