Lietuvas koncerns investēs 213 miljonus eiro Latvijas saules enerģētikā

Lietuvas valsts enerģētikas koncernā Ignitis grupe ietilpstošā starptautiskā zaļās enerģijas kompānija Ignitis renewables plāno investēt 213 miljonus eiro saules enerģijas projektos Latvijā.

Ignitis grupe informēja biržu, ka Ignitis renewables – pēc grupas valdes atļaujas saņemšanasceturtdien, 29.decembrī, parakstīja līgumu ar nosacījumiem, lai pilnībā pārņemtu kādu Latvijas kompāniju, kas attīsta saules enerģijas projektus, bet kuras nosaukums netiek publiskots.

Plānots, ka kopējā īstenojamo projektu jauda sasniegs 300 megavatu (MW).

Projektu, kas ir izstrādes stadijā, būvniecību plānots sākt 2024.gadā, bet komerciālo darbību tie varētu sākt 2025.gadā. Kopējās sākotnējās investīcijas tiek lēstas ap 213 miljoniem eiro, kas ietver gan projektu iegādi, gan citus kapitālizdevumus. Pabeigtie projekti strādās atbilstoši tirgus nosacījumiem.

Ignitis renewables pārvalda četrus vēja parkus Lietuvā, kā arī divus Polijā un Igaunijā. Pašlaik uzņēmums izstrādā aptuveni 400 MW jaudas atjaunojamo energoresursu projektus, kā arī tiek attīstīti jauni vēja parku projekti Latvijā, Lietuvā un Polijā. Attīstot jaunus projektus, uzņēmums īsteno Ignitis grupe stratēģisko mērķi – Baltijas jūras reģionā līdz 2030.gadam sasniegt četru gigavatu uzstādīto zaļās enerģijas jaudu.

Lasiet arī: Ignitis Group nopērk vēja parka projektu Lietuvā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas