Ignitis Group nopērk vēja parka projektu Lietuvā

Starptautiskā zaļās enerģijas uzņēmums Ignitis Renewables piektdien, 25.novembrī, parakstīja līgumu par sabiedrības, kura attīsta vēja parku Lietuvā, 100% akciju iegādi, ziņo tā sabiedrisko attiecību pārstāvis.

Šajā vēja parkā, kas atrodas Pluņģes rajonā valsts ziemeļrietumos, netālu no Klaipēdas un kura kopējā uzstādītā jauda sasniegs 218 megavatus, tiks investēti aptuveni 300 miljoni eiro. 

Plānots, ka parka komercdarbība sāksies būs 2026.–2030.gadā.

«Ar šo darījumu mēs vēl vairāk paplašinām projektu portfeli Lietuvas tirgū un, palielinot savas zaļās ražošanas jaudas, straujāk virzāmies uz galveno grupas mērķi – līdz 2030.gadam sasniegt četrus gigavatus lielas uzstādītās zaļās ražošanas jaudas,» saka Ignitis Renewables vadītājs Tjerijs Elenss (Thierry Aelens).  

Pēc šī projekta īstenošanas Ignitis Group zaļās elektrības enerģijas ražošanas projektu portfelis sasniedz 4,8 gigavatus, no kuriem 1,2 gigavati tiek ekspluatēti, bet 3,5 gigavati tiek būvēti vai attīstīti. No visām būvējamajām vai attīstāmajām zaļās enerģijas jaudām apmēram 2,2 gigavati atrodas Lietuvā. Ignitis Renewables strādā Baltijas valstīs un Polijā. Tā ir atbildīga par sauszemes un jūras vēja parku, saules enerģētikas, biomasas un atkritumu pārvēršanas enerģijā projektu attīstību.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas