Līdz septembrim pie administratīvās atbildības saukti 14 Saeimas deputāti

Saeimas Preses dienests ziņo, ka pie administratīvās atbildības no šī gada 14.aprīļa līdz 3.septembrim, kad parlaments atsāka savu darbu rudens sesijā, ir saukti 14 deputāti.

Par to ziņojumu Saeimai trešdien, 4.oktobrī, sagatavojusi Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija, pamatojoties uz Iekšlietu ministrijas Informācijas centra sniegto informāciju. Mandātu komisijas ziņojums vēl jāskata Saeimas sēdē. [Deputātu pārkāpumi nav skaidroti, taču rodas iespaids, ka īpaši likumdošanas darba iesācējiem ir raksturīgi būt pārāk augstās domās par sevis un sava statusa svarīgumu – BNN.]

Deputāti Mārtiņš Daģis (JV), Dāvis Mārtiņš Daugavietis (JV), Mārtiņš Felss (JV), Kaspars Melnis (ZZS, tagad – klimata un enerģētikas ministrs) un Andrejs Svilāns (AS, zaudēja “mīksto” mandātu) – saskaņā ar Iekšlietu ministrijas Informācijas centra ziņām no Sodu reģistra – pie administratīvās atbildības saukti par valsts amatpersonām noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu, kā arī par valsts amatpersonas funkciju veikšanu interešu konflikta situācijā.

Deputātiem piemērots naudas sods.

Deputātam Raivim Dzintaram (NA) izteikts brīdinājums par drošas distances vai intervāla neievērošanu ceļu satiksmē. Deputātam Andrim Kulbergam (AS) piemērots naudas sods par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kurš nav reģistrēts noteiktajā kārtībā. Savukārt deputāts Edgars Tavars (AS) administratīvi sodīts ar naudas sodu

par aizlieguma ceļa zīmju – 301., 319. vai 321. – prasību neizpildīšanu.

Ingmārs Līdaka (AS) saukts pie administratīvās atbildības par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu no 31 līdz 40 kilometriem stundā, bet Aleksejs Rosļikovs (S!) – no 21 līdz 30 kilometriem stundā ar mopēdiem, motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem un kravas automobiļiem, kuru masa nepārsniedz 7,5 tonnas. Abiem deputātiem piemērots naudas sods.

Deputāti Jefīmijs Klementjevs (S!) un Viktors Pučka (S!) saukti pie administratīvā atbildības, piemērojot naudas sodu par amatpersonas likumīgo prasību nepildīšanu vai amatpersonas darbības traucēšanu. Savukārt deputātam Jurim Jakovinam (ZZS) naudas sods piemērots par medicīnisko atzinumu sniegšanas pārkāpumiem vai veselības aprūpes pārkāpumiem.

Deputātam Aināram Šleseram (LPV) piemērots brīdinājums par noteiktās sapulču, gājienu un piketu organizēšanas un norises kārtības pārkāpšanu.

Lasiet arī: Saeima varētu lemt par Latvijas paraksta atsaukšanu no Stambulas konvencijas

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas