Lietuva paraksta 495 miljonu dolāru vērtu līgumu par HIMARS iegādi

Lietuvas aizsardzības ministrs Arvīds Anušausks (Arvydas Anušauskas) 15.decembrī Vašingtonā tikās ar ASV aizsardzības ministru Loidu Ostinu (Lloyd Austin), un parakstīja līgumu par HIMARS iegādi, raksta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Lietuva plāno no ASV iegādāties astoņas augstas mobilitātes raķešu artilērijas sistēmas (HIMARS) kopā ar dažādu tipu raķetēm, tostarp tālas distances raķetēm, kuras var sasniegt mērķus pat 300 kilometru attālumā, un kopējās pirkuma izmaksas būs 495 miljoni dolāru. Saskaņā ar līgumu, Lietuva iegādājas kā HIMARS, tā to munīciju, apkopes aprīkojumu un apmācības. Pirkums tiek veikts ar ASV valdības starpniecību, kas veiks pasūtījumu no ieroču ražotājiem. Pirmās raķešu sistēmas nonāks Lietuvā 2025.gadā.

Anušausks sacīja: «Tas ir liels solis mūsu bruņotajiem spēkiem.»

ASV aizsardzības ministrs piebilda: «Ļaujiet man apsveikt Lietuvu ar ievērojamu ieguldījumu tās aizsardzības spējās un aprīkojumā.»

HIMARS ražo Lockheed Martin, viens no lielākajiem ieroču ražotājiem pasaulē, un pēdējā laikā pieprasījums pēc HIMARS ir audzis visā pasaulē. Rudenī Lockheed Martin ziņoja par plāniem palielināt ražošanas jaudu, gadā saražojot 96 raķešu sistēmas līdzšinējo 60 vietā. Uz Ukrainu ir nosūtītas 20 HIMARS sistēmas, kas tiek sekmīgi izmantotas cīņā pret krievu uzbrukumiem. Raķešu sistēma ir novietota uz transportiera, kas var vienlaikus pārvadāt sešas vadāmās raķetes ar 70 kilometru darbības rādiusu vai vienu ATACMS raķeti, kura var sasniegt mērķus 300 kilometru attālumā.

Arī Igaunija un Latvija ir ziņojušas par plāniem iegādāties HIMARS. Saskaņā ar Anušauska teikto, raķešu sistēmu iegāde tiek savstarpēji saskaņota, un visas Baltijas valstis kopā reģionā nodrošinās 20 HIMARS sistēmas.

Pilnu rakstu angļu valodā lasiet šeit: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1846566/lithuania-signs-495m-contract-with-us-for-himars-systems

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas