Lietuva prasa uzlabot NATO austrumu robežas aizsardzību

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nauseda) paziņojis, ka NATO steidzami jāstiprina austrumu robeža un jāizvieto vairāk pretgaisa aizsardzības sistēmu, raksta ziņu aģentūra Reuters.

Pēc vakardienas, 15.novembra, raķetes trāpījuma Polijas ciematam Lietuvas prezidents aicinājis NATO uzlabot ārējās austrumu robežas aizsardzību. «NATO gaisa telpai jābūt simtprocentīgi aizsargātai… Lietuva aktīvi atbalstīs gaisa aizsardzības sistēmu izvietošanu uz Polijas–Ukrainas robežas,» Nausēda teica medijiem, piebilstot, ka šis nosacījums attiecas arī uz citām austrumu flanga robežām.

«Ceru, ka līdz nākamā gada NATO samitam Viļņā mēs būsim panākuši progresu. Situācija parāda, ka tas ir pareizs lēmums un ir jāīsteno ātri.»

Raķetes trieciens Polijas pierobežā nav radījis militārus draudus Lietuvai, bet Nausēda sacīja, ka arī nākotnē var notikt incidenti un raķešu novirzīšanās no kursa, tādēļ papildus aizsardzība ir īpaši būtiska.

Kā BNN iepriekš ziņoja 15.novembra vakarā graudu kaltē netālu no Polijas robežas ar Ukrainu nogāzusies raķete, kas nogalināja divus cilvēkus. Tas noticis brīdī, kad Krievija intensīvi apšauda Ukrainas teritoriju līdz šim smagākajos uzbrukumos infrastruktūrai kopš februāra.

Lasiet arī: ASV: Polijā nokritusī raķete, iespējams, nenāk no Krievijas

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas