Lietuva sekos ES rekomendācijām par ieceļotājiem no Ķīnas

Atbildot uz Covid-19 situācija pasliktināšanos Ķīnā, Lietuva kopā ar citām Eiropas Savienības (ES) valstīm pārskata drošības rekomendācijas, raksta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

ES eskperti lēma aicināt dalībvalstis pieprasīt Covid-19 testus pasažieriem, kas ierodas no Ķīnas. Tomēr Lietuvas Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta vadītājs Audrus Ščeponavičus (Audrius Ščeponavičius) norādīja – jaunās rekomendācijas nenozīmē, ka situācija Ķīnā rada jaunus draudus Eiropai. «Saskaņā ar Eiropas slimību profilakses un kontroles centra datiem, gan Lietuvā, gan Ķīnā dominē viens un tas pats vīrusa paveids, līdz ar to tas nav papildus drauds. Tādēļ ES eksperti pēc tikšanās tikai sniedza rekomendācijas,» viņš sacīja.

Viens no ieteikumiem ir pieprasīt ceļotājiem no Ķīnas uzrādīt negatīva Covid-19 testa rezultātus, kas veikts ne ātrāk kā 48 stundas pirms lidojuma.

Ščeponavičus sacīja:

«Dažas valstis, kurās ienāk tiešie reisi no Ķīnas – Spānija, Itālija, Francija – jau pieprasa testēšanu. Citi to apsver un strādā pie tehniskiem jautājumiem. Arī mēs domājam par pasažieru testēšanu tranzīta lidojumos. Mēs sekojam līdzi informācijai un reaģēsim atbilstoši situācijai.»

Vēl kāds ES ieteikums ir notekūdeņu monitorings. Veselības ministrijas pārstāvis norādīja, ka tas jau tiek darīts Viļņā, Kauņā un Klaipēdā, tomēr ES jo īpaši iesaka veikt monitoringu lidostās, un Lietuva apsver iespēju to darīt Viļņas Starptautiskajā lidostā. Viņš piebilda, ka Lietuvā ik gadu ierodas vien ap 1600 ceļotāju no Ķīnas.

Saskaņā ar Lietuvas Veselības ministrijas sniegto informāciju, šobrīd nav paredzēts ierobežot ceļojumus no Lietuvas uz Ķīnu. Tomēr tiek rekomendēts lietot medicīnisko sejas masku, vakcinēties un iegādāties veselības apdrošināšanu. Tikmēr apmēram ducis valstu ir ieviesušas jaunus noteikumus iebraucējiem no Ķīnas, jo tā pēc ierobežojumu atcelšanas pieredz pamatīgu Covid-19 saslimšanas vilni.

Pilnu rakstu angļu valodā lasiet šeit: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1860316/lithuania-to-follow-new-eu-recommendations-on-travel-from-china

Lasiet arī: ES iesaka dalībvalstīm pieprasīt Covid–19 testus Ķīnas ceļotājiem

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas