Lietuvas pilsonis nejauši šķērso Kaļiņingradas robežu un 18 dienas pavada apcietinājumā

Lietuvas pilsonis, kurš nejauši šķērsoja Krievijas robežu, tika aizturēts uz 18 dienām un ievietots izolatorā, kā arī Krievijas varas iestādes viņu nopratināja, informē Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Vīrietis saprata, ka ir šķērsojis Krievijas eksklāvu – Kaļiņingradu, tikai tad, kad pamanīja robežsargus, no kuriem viens no esot bijis agresīvs un draudējis.

«Es vienkārši darīju to, ko viņš teica, atbildēju, cik sapratu,» LRT sacīja vīrietis, kurš vēlējās palikt anonīms.

«Kādā brīdī man šī situācija sāka šķist mazliet absurda – kā viņš var domāt, ka es [esmu] kāds spiegs vai kaut kas tāds, ja es vienkārši biju apmaldījies.»

Kā stāsta vīrietis, kuru Krievijas robežsargi vēlāk saslēdza roku dzelžos:

«Viņi nāca man no muguras ar automātiskajiem ieročiem, ar pirkstu uz ieroča mēlītes, un viņi turpināja teikt – «ja tu bēgsi, mēs tevi nošausim».»

Vedot viņu prom, robežsargi nepārtraukti apstājās un čukstēja viens otram, kas izraisīja domas par to, ka viņi tiešām varētu «iešaut pakausī», stāsta vīrietis, piebilstot, ka pēc tam viņam aizsēja acis un aizveda uz izolatoru. 

Izolatorā lietuvietim bija saruna ar OMON virsnieku, kas esot uzdevis vairākus provokatīvus jautājumus, piemēram, par viņa viedokli par karu Ukrainā.

Izolatorā vīrietis esot pavadījis dažas dienas, pēc kurām tālāk ticis nogādāts bēgļu centrā, kur pavadījis vairāk nekā divas nedēļas. Tur viņš varēja lasīt, spēlēt šahu un sportot, kā arī reizi dienā vienu stundu drīkstēja izmantot mobilo tālruni.

Viņa aizturēšana Krievijā kopumā ilga 18 dienas, un pēc Viļņas starpniecības viņš tika nogādāts atpakaļ Lietuvā.

Komentējot konkrēto situāciju, Lietuvas Valsts robežsardzes dienesta pārstāvis Gedris Mišutis (Giedrius Mišutis) norāda, ka līdzīgi incidenti ir notikuši arī agrāk – lielākoties, kad cilvēki šķērsojuši Krievijas teritoriju pa ūdensceļiem.

Krieviju ar Lietuvu savieno tikai neliels sauszemes posms, taču arī nejaušas robežšķērsošanas «ir notikušas vairākos gadījumos», sacīja Mišutis, piebilstot, ka vairumā gadījumu tiem, kas nejauši šķērsojuši robežu, izdodas atgriezties atpakaļ bez aizturēšanas.

Pilnu rakstu angļu valodā lasiet šeit: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1793667/lithuanian-man-crosses-into-russia-by-accident-spends-18-days-in-detention

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas