Līgatnes dabas takās – pārgājiens Satiec zvērus tumsā

Līgatnes dabas takas aicina dabas draugus 26.novembrī un 17.decembrī uz aizraujošiem vakara pārgājieniem Satiec zvērus tumsā, kuros būs iespējams iepazīt Latvijas savvaļas dzīvnieku neparastās un noslēpumainās vakara gaitas.

Garos ziemas vakarus cilvēki nereti izvēlas pavadīt mājās, taču daudzi dzīvnieki kļūst aktīvāki tieši šajā laikā – tie izlien no migām un slēptuvēm, lai meklētu barību. Tāpēc diennakts tumšajā laikā dzīvnieku pasauli var ieraudzīt pavisam jaunā, līdz šim neiepazītā veidolā – rosīgu, piepildītu ar ēnām un skaņām. Vakara pārgājiena apmeklētāji gida pavadībā varēs izstaigāt izgaismotās Līgatnes dabas takas, pieredzēt dažādas gaismas spēles un iepazīt tos mežu iemītniekus, kuri dienas gaismā sastopami retāk.

«Izstaigājot Līgatnes dabas takas naktī kopā ar gidu, izjūtas ir pavisam citādas. Tumsā mežs šķiet noslēpumains un katra dzīvnieka sastapšana rada īpašu pieredzi. Novērojam, ka apmeklētāju interese par dzīvnieku krēslas gaitām un šo pasākumu kļūst aizvien lielāka, tāpēc šogad piedāvājam iespēju iegādāties biļetes jau uz diviem vakara pārgājieniem,» stāsta Līgatnes dabas taku vadītāja Inta Lange.

Pārgājiens ilgs aptuveni divas stundas.

Apmeklētāji var pieteikties uz vienu no pieciem sākuma laikiem. Pirmā grupa uzsāks pārgājienu pulksten 17.00, nākamās – ik pēc pusstundas. Dalībnieku skaits grupā ir ierobežots. Līdzi jāņem lukturītis, jāsaģērbjas piemēroti laika apstākļiem un pastaigai dabā.

Dalība šajā pasākumā iespējama tikai ar iepriekš iegādātām biļetēm, kas nopērkamas SIA Biļešu serviss kasēs un mājaslapā. To skaits ir ierobežots. Aicinām apmeklētājus izdrukāt vai lejupielādēt biļetes savās viedierīcēs pirms ierašanās Līgatnes dabas takās.

Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas takas tika izveidotas 1975.gadā mežainām gravām bagātā apvidū, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar Latvijā dzīvojošo savvaļas dzīvnieku sugām, dabas daudzveidību un dabas aizsardzības nepieciešamību.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas