LKS un Centra partija izveidojusi politisko apvienību Pamats

Eiroparlamentārietes Tatjanas Ždanokas un Rīgas domnieka Miroslava Mitrofanova vadītā Latvijas Krievu savienība kopā ar Centra partiju (CP) izveidojusi politisko spēku apvienību Pamats.

Politisko partiju reģistrā norādīts, ka apvienības valdē darbosies Juris Aleksejevs (CP), Mitrofanovs, Andžejs Zdanovičs (CP) un Ždanoka

Mitrofanovs medijiem skaidroja, ka šī apvienība pārstāvēs kreisi centriskus uzskatus, kas šobrīd esot pieprasīti.

Pašlaik Latvijas parlamentā esot pārāk daudz pārstāvētas labējās partijas un tikai Progresīvie esot kreisi orientēts politiskais spēks.

Ņemot vērā, ka situācija sabiedrībā un ekonomikā pasliktinoties, Latviju apsteidzot ne tikai kaimiņvalstis, bet arī citas Eiropas Savienības dalībvalstis, kas savā attīstībā līdz šim bijušas aiz Latvijas, esot jāmaina valsts attīstības modelis, uzskata politiķis..

Mitrofanovs gan pagaidām nenosauca, ar kurām partijām varētu sadarboties, tā esot šo citu partiju izšķiršanās, vai pievienoties jaunajai apvienībai.

Viņš atzina, ka, piemēram, sociāldemokrātiskajā partijā Saskaņa, ir politiķi, kas esot kreisi orientēti, taču Saskaņai pašlaik esot problēmas un liels darbs priekšā, lai šīs problēmas atrisinātu.

Mitrofanovs piebilda, ka tuvāk gadu mijai plānots veikt pētījumu par startu nākamajās vēlēšanās – vai to darīt partijām atsevišķi, vai startēt kopā kā apvienībai.

Iepriekš jau vēstīts , ka LKS kopā ar CP nolēmušas veidot jaunu partiju apvienību, kuras mērķis būtu tostarp atdzīvināt politiskā spēka Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā (PCTVL) tradīcijas.

LKS ieskatā Latvijā ir radusies nepieciešamība apvienoties visām “saprātīgi domājošām politiskajām organizācijām un pozitīvajai pieredzei”, tāpēc lemts kopā ar Centra partiju izveidot jaunu politisko apvienību Pamats.

LKS 2014.gadā izveidota, faktiski pārdēvējot PCTVL, kas savukārt radās pirms 7.Saeimas vēlēšanām 1998.gada vasarā, apvienojoties vairākām uz krievvalodīgajiem orientētām partijām.

Lasiet arī: Zatlers uzskata, ka lielākajai Latvijas krievvalodīgo sabiedrības daļai būtu jāiestājas pret karu

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas