ManaBalss.lv vāc parakstus par valsts finansējuma apturēšanu partijām, kuru biedri neievēro Satversmi

 Sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv sākta parakstu vākšana par valsts finansējuma apturēšanu partijām, kuru biedri rīkojas pretēji Satversmei.

Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Mārtiņš Štāls.

Viņš apgalvo, ka atsevišķi 14.Saeimā ievēlētie deputāti ir jau vairākkārtīgi publiski pauduši Latvijas valsts pamatus un pamatvērtības noniecinošus uzskatus.

Vienlaikus praksē pierādījies, ka Latvijas tiesībaizsardzības iestāžu rīcībā nav pietiekami precīzu juridisku instrumentu, lai šādas politiskās partijas un to biedrus ātri un efektīvi sauktu pie atbildības.

Idejas autors atgādina, ka 2020.gadā stājušies spēkā grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā, saskaņā ar kuriem politiskās partijas ir tiesīgas saņemt palielinātu valsts finansējumu. Politisko partiju finansēšanas sistēmas mērķis ir panākt politisko partiju atkarības samazināšanu no privātajiem ziedojumiem, kā arī veicināt tādu politisko partiju darbību, kas notiek tiesiskā veidā un saskaņā ar valsts pamatvērtībām.

Tiesībaizsardzības iestādēm jānodrošina skaidra normatīvā bāze, lai ātri un efektīvi novērstu prettiesisku un pret valsts pamatvērtībām vērstu politisko darbību, norāda Štāls, piebilstot, ka ir jānodrošina, ka valsts finansējuma izmaksas tiek apturētas tādām politiskajām partijām, kuru biedri ir publiski pauduši viedokli, kas ir pretējs valsts pamatvērtībām, piemēram, apzināti izplatīta maldinoša informācija, noliegts Latvijas okupācijas fakts vai okupācijas varas veiktie genocīdi.

Lasiet arī:Putina režīms ir spēcīgāks nekā jebkad iepriekš, mūs brīdina SAB

 

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas