Medijs: EK apstiprinājusi, ka Krievijas pilsoņiem nav atļauts ievest ES personīgās automašīnas

Krievijas pilsoņiem, iebraucot Eiropas Savienībā (ES), var tikt konfiscētas viņu personīgās automašīnas, kā arī citas lietas, piemēram, viedtālruņi un klēpjdatori, vēsta Krievijas  aģentūra RBK, atsaucoties Eiropas Komisijas (EK) skaidrojumiem.

Kā raksta RBK, EK vispirms apstiprinājusi, ka gadījumā, ja Krievijas pilsonis iebrauc ES teritorijā ar personīgo automašīnu, to var uzskatīt par nelegālu importu.

Iepriekš dažu valstu automašīnas tika aizturētas, kad tās iebrauca Vācijā.

Jo saskaņā ar Krievijas importa embargo noteikumiem, ES nedrīkst ievest preces, kas “rada būtiskus ienākumus Krievijai”.

Šā iemesla dēļ juristi apgalvoja, ka vietējās iestādes nepareizi interpretē muitas likumu, taču EK nostāja šajā jautājumā nebija skaidra. Tagad EK sniegusi savu atbildi: nav svarīgi, kā, kādiem mērķiem un uz cik ilgu laiku tiek ievesta automašīna ar Krievijas numura zīmēm, tas vienalga ir aizliegts, raksta RKB.

Turklāt krievi riskē zaudēt ievesto kosmētiku, čemodānus, portatīvos datorus un mobilos telefonus, jo tie ir minēti regulas pielikumā, un uz konkrētu jautājumu par iespēju ievest ne tikai automašīnas, bet arī personīgās mantas EK atbildēja noraidoši. Tajā ir arī citas pozīcijas: aizliegts ievest ādas un kažokādu izstrādājumus, pusdārgakmeņus un dārgakmeņus, tualetes papīru, šampūnu, zobu pastu, piekabes un puspiekabes preču pārvadāšanai, jahtas, fotokameras, ziņo RBK.

Vācijas muita jūlija sākumā paziņoja, ka automašīnas ar Krievijas numura zīmēm tiks arestētas un šādi aresti veikti selektīvi, raksta RBK.

Lasiet arī: Kopš Imigrācijas likuma grozījumiem PMLP pieņēmusi 112 lēmumus par atteikumu Krievijas pilsoņiem piešķirt ES pastāvīgā iedzīvotāju statusu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas