Mediķi: Streika prasību izpildei šogad nepieciešami 30 miljoni eiro

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) gatavošanās pilna formāta streikam 27. un 28.septembrī ir tuvu noslēgumam. Vienlaikus ar streiku tiek plānota protesta akcija pie Ministru kabineta ēkas.

“Neraugoties uz brīdinājuma streiku 27.jūlijā, ne valdība, ne Saeima nav pakustinājusi ne pirkstu, lai mēģinātu streiku novērst,” informē arodbiedrība.

LVSADA no savas puses streika prasības ir vairākkārtīgi mīkstinājusi un tagad tās paredz tikai daļēju valdības 2017.gada 7.augusta rakstisko solījumu izpildi attiecībā uz valsts garantēto darba samaksu ārstniecības personām šajā gadā.

“Viena no būtiskākajām Latvijas veselības aprūpes nozares problēmām ir darba roku trūkums, un galvenais problēmas cēlonis ir nesamērīgi zemais atalgojums.

Uz to Latvijas valdībai un Saeimai atkārtoti ir norādījusi gan Eiropas Komisija, gan OECD, gan Pasaules banka. Saeima, apstiprinot Nacionālo attīstības plānu 2021. – 2027.gadam, ir uzsvērusi, ka neatliekami un būtiski jāpalielina veselības aprūpes valsts sektorā strādājošo darba samaksa. Taču Krišjāņa Kariņa vadītā valdība patlaban par to neliekas ne zinis, tāpat kā neliekas ne zinis par taisnīgajām un samērīgajām LVSADA streika prasībām. Streika prasību izpildei šogad būtu nepieciešami aptuveni 30 miljoni eiro. Uz valdības neplānoto tēriņu fona tā ir salīdzinoši neliela summa. Tātad šoreiz runa nav par naudu. Bet par ko tad?” paziņojumā medijiem norāda arodbiedrība.

LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris secina: “Kaut arī Latvija gadā zaudē tūkstošiem dzīvību, kuras varētu glābt, ja valsts veselības aprūpe būtu pienācīgi finansēta un tajā strādājošie būtu pietiekamā skaitā, valdība to neizprotamā veidā spītīgi ignorē. Gribot negribot jāsecina, ka valdība grib veidot Latviju par labi apsargātu kapsētu. Taču arodbiedrība tādai nākotnei nepiekrīt. Mēs cīnīsimies par Latvijas iedzīvotāju tiesībām uz dzīvību!”

LVSADA streika komitejas vadītāja, priekšsēdētāja vietniece Līga Bāriņa papildina: “Mūsu streika prasība ir skaidri definēta. Mūsu protesta mērķis ir aizstāvēt dzīvību – tavu un manu! Bez mediķiem nebūs Latvijas!”

Galīgais lēmums par oficiālu streika pieteikšanu tiks pieņemts LVSADA padomes sēdē 20.septembrī pēc streika komitejas ziņojuma noklausīšanās.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas