Medvedevs par 15 miljoniem dolāru pasūtījis Itālijas aizsardzības ministra slepkavību

Krievijas eksprezidents Dmitrijs Medvedevs ir apsolījis algotņu grupējumam Vagner 15 miljonus ASV dolāru par Itālijas aizsardzības ministra Gvido Krozeto (Guido Crosetto) slepkavību, ziņoja Itālijas laikraksts Il Foglio.

Tas atsaucas uz Itālijas izlūkdienesta brīdinājumu valdībai par šāda atentāta iespējamu plānošanu. Izlūkdienestu ir uztraukuši Medvedeva paziņojumi, kuros viņš nosaucis Krozeto par «retu muļķi», reaģējot uz Itālijas aizsardzības ministra paziņojumu, ka Krievijas tanku ieiešana Kijivā izraisītu Trešo pasaules karu.

Medvedevs ir Krievijas Drošības padomes sekretāra vietnieks un ir pietuvināts Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam, tā dēļ viņam ir ietekme uz lēmumu pieņemšanu Kremlī.

Laikraksts ziņoja, ka Itālijas izlūkdienests

ir pārtvēris grupējumam Vagner adresētu Medvedeva «pasūtījumu» nogalināt Krozeto

par 15 miljoniem dolāru. Medvedevs pasūtījis šo atentātu vēl pirms Krozeto paziņojumiem, kuros ministrs apsūdzēja Vagner migrācijas krīzes uzkurināšanā, vadot migrantu plūsmas no Āfrikas uz Eiropu.

Il Foglio informēja, ka, saskaņā ar Itālijas izlūkdienesta datiem, grupējumam Vagner ir «vismaz divas šūniņas Eiropā: viena – Balkānos, kas pārvietojas starp Serbiju un Albāniju, bet otra – Baltijā, ar štābu Igaunijā. Divas vienības ar vairākiem desmitiem karavīru, no kuriem var tikt izveidota patruļa ar mērķi veikt precīzas darbības Itālijā».

«No otras puses, [arī] citu valstu – tādu kā Polija vai Francija – izlūkdienesti ir signalizējuši par analoģiskām bažām. Tomēr G7 valsts valdības locekļa iekļaušana starp paziņotajiem Vagner mērķiem skaidri nozīmē riska līmeņa palielināšanos,» rakstīja Il Foglio.

Lasiet arī: Itālija migrantu pieplūdumā pāri Vidusjūrai vaino Vagner

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas