Meņģelsone: Jāveido maksimāli efektīva valsts pārvalde, izskaužot lieku birokrātiju

Jaunu ministriju izveide nevar būt politisko partiju pašmērķis, sacīja Latvijas Darba devēju  konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.

«LDDK aicina veidot maksimālu efektīvu valsts pārvaldi, izskaužot lieku birokrātiju un formālismu, kas kavē tautsaimniecības attīstību,» pauda Meņģelsone.

Tāpat viņa piebilda, ka šo LDDK norādīja rekomendācijās politiskajām partijām jau pirms vēlēšanām.

LDDK aicina rūpīgi izvērtēt jaunu ministriju izveides pamatojumu un ieguvumus, kā arī sagaida, ka šajās diskusijās par jaunu ministriju izveidi tiks iesaistīti valdības sociālie partneri, uzsvēra Meņģelsone.

Jaunā vienotība pārstāvji izteikušies, ka tā atbalsta jaunas ministrijas izveidošanu, uz kuru tiktu pārcelta atbildība par enerģētikas un vides aizsardzības jomām no Ekonomikas ministrijas (EM) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM).

Jaunajā ministrijā no EM tiktu pārņemti par enerģētiku atbildīgie departamenti un no VARAM ar vidi un klimatu saistītie departamenti, iepriekš skaidroja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Pēc viņa teiktā, šāds solis būtu jāsper, lai risinātu to, ka gadiem ilgi «stūrgalvīgi nerisinās» jautājums par politikas pieņemšanu «zaļā kursa» ieviešanai, jo vienas ministrijas pārziņā ir vides aizsardzība un otras ministrijas pārziņā ir enerģētika un ekonomikas attīstība, līdz ar to VARAM un EM pašlaik strādā pretējos virzienos, un, lai to novērstu, tiek piedāvāta jaunas ministrijas izveidošana.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas