Vēl šovasar Kimi atzīmēja savu 15 gadu dzimšanas dienu, kas žirafu tēviņiem ir cienījams vecums, gan dzīvojot nebrīvē, gan brīvā dabā. Ierasts, ka šādu vecumu sasniedz vien nedaudzi šīs sugas pārstāvji – tā, piemēram, Kimi tēvs Teo savu dzīvi noslēdza sešu gadu vecumā.
Rīgas Zooloģiskajā dārzā Kimi ieradās 2009.gada 21.aprīlī un pa šo laiku neparastais dzīvnieks bija iemantojis gan nedalītas apmeklētāju, gan arī savu aprūpētāju simpātijas. Tāpēc Kimi došanās mūžībā ir skumjš brīdis visai Rīgas Zooloģiskā dārza saimei un īpaši tiem, kuri diendienā rūpējās par šī rāmā milža labbūtību un veselību.
Tomēr dzīve turpinās, un sagaidāms, ka jau šajā pavasarī Rīgas Zoodārzā palikušajai trīs gadus vecajai žirafu mātītei Vakilijai pievienosies jauns kavalieris, ziņo zoodārza administrācija.
Žirafu meitene Vakilija Rīgā ieradās 2021.gada vasarā, un pa šo laiku abi dzīvnieki bija saraduši viens ar otru, diendienā priecējot zoodārza apmeklētājus un savus aprūpētājus.
Ņemot vērā, ka žirafes ir bara dzīvnieki, Vakilija plašajā Žirafu mājā šobrīd jūtas neomulīgi.
Tomēr, pateicoties Rīgas Zooloģiskā dārza dalībai starptautiskajā sugas nebrīves menedžmenta Eiropas programmā (Žirafu EPP), kuras uzdevums ir zooloģiskajos dārzos visā pasaulē veidot veselīgu žirafu populāciju, jau šobrīd tiek risināts jautājums par jauna žirafu tēviņa ierašanos Rīgā, cerot, ka tuvāko gadu laikā mūsu zoodārza dzīvnieku saimi varētu papildināt žirafu mazuļi. Jāpiebilst, ka tieši šīs programmas ietvaros Rīgā nonāca arī Vakilija un nu jau mūžībā aizsauktais Kimi.
Rīgas Zooloģiskā dārza Žirafu māja tiek uzskatīta par kvalitatīvu un piemērotu starptautiskā mērogā visiem šo majestātisko dzīvnieku turēšanas nosacījumiem. Arī mūsu zoodārza žirafu aprūpētāji ir apguvuši sarežģītās barošanas un veterinārās aprūpes iemaņas, kas ļauj Eiropas apdraudēto sugu saglabāšanas programmas koordinatoram uzticēt Rīgas Zooloģiskajam dārzam Rotšilda žirafu vairošanas grupu.